Jeszcze dziś rano pisałem o terminie rozprawy, a popołudniu …

materiał elka.pl [kliknij]

Jutro (we wtorek 23 października) miał rozpocząć się proces byłych wójta i wicewójta Lipna, oskarżonych między innymi o korupcję. Już wiadomo, że termin zostanie przesunięty na grudzień – powodem jest choroba jednego z oskarżonych.

 

Pierwsze rozprawy procesu byłego wójta Lipna Mariusza H. i jego zastępcy Grzegorza S. zaplanowano na 23 października, kolejne na następne dwa dni. Jak już informowaliśmy sąd jeszcze przed rozpoczęciem postępowania zdecydował o jego utajnieniu; powodem miało być zabezpieczenie interesu prawnego osób pokrzywdzonych. Publiczność może więc zapoznać się z zarzutami stawianymi byłym włodarzom przez prokuraturę. Wiadomo, że są wśród nich oskarżenia o korupcję, przekroczenie uprawnień, nakłanianie do składania fałszywych zeznań i stalking, czyli uporczywe nękanie innych osób.
Jednak już wiadomo, że proces rozpocznie się z opóźnieniem. Jak dowiedzieliśmy się w Sądzie Rejonowym w Lesznie sprawa została zdjęta z wokandy – powodem jest choroba jednego z oskarżonych. Rozprawę przełożono na początek grudnia. (jad)

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: