Problem z drogą dla rowerów

Mieszkaniec powiatu leszczyńskiego zwrócił uwagę na parkowanie samochodów na nowo wybudowanej ścieżce rowerowej wzdłuż ul. Lipowej w Wilkowicach.

materiał panorama.media.pl

Mężczyzna przyznaje, iż kilka razy przejeżdżając przez podleszczyńską wieś widział samochody stojące na ścieżce.

– Być może ktoś przyjechał do kogoś w odwiedziny i chciał zostawić auto jak najbliżej. Nie wnikam w to. Jednak ścieżka jest dla rowerzystów i nie powinno być tak, że slalomem trzeba omijać stojące w jej obrębie samochody – ubolewa mężczyzna.

foto: panoramamedia.pl

Dodaje, iż na razie ze względu na niezbyt wiosenną aurę na ulicach nie widać jeszcze zbyt wielu rowerzystów, ale gdy tylko temperatury wzrosną, z pewnością wielu z nich zechce skorzystać również z drogi rowerowej wzdłuż ul. Lipowej w Wilkowicach.

Wójt gminy Jacek Karmiński przyznaje, iż gminni pracownicy również zauważyli samochody parkujące na drodze rowerowej wzdłuż ul. Lipowej. Wójt wystosował nawet apel, w którym prosi, by nie zostawiać samochodów w obrębie drogi rowerowej.

 Powoduje to jej dewastację, a poza tym jest niezgodne z jej przeznaczeniem oraz przepisami – dodaje Jacek Karmiński.

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: