Pożegnanie lata z otwarciem boiska do koszykówki w Goniembicach

W piątek 4 października młodzież i dzieci z Goniembic chciały wesoło pożegnać tegoroczne lato.

Przy tej okazji uroczyście zostało otwarte boisko do piłki koszykowej, które powstało w ramach projektu „Rozbudowa kompleksu sportowo – rekreacyjnego w Goniembicach”  w ramach III edycji konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”. Poza boiskiem nasz kompleks wzbogacił się jeszcze o oświetlenie oraz kilka dodatkowych ławek.
Na początku ksiądz proboszcz poświęcił nowy kompleks, a później po uroczystym przecięciu wstęgi przez Pana Wójta Jacka Karmińskiego, Panią Tamarę Kaczmarek – dyrektora Szkoły Podstawowej w Goniembicach, Pana Andrzeja Michalskiego, radnego wsi Goniembice, Pana Michała Kowalczyka, lidera grupy inicjatywnej w Goniembicach oraz Emilię Olejnik , Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Sołeckiej, rozpoczął się pierwszy oficjalny mecz. Zagrała młodzież z dorosłymi. Jak się na końcu okazało, dorośli nie zapomnieli jak się gra w koszykówkę i wygrali z reprezentacją naszej młodzieży. Po zaciętej rywalizacji przyszedł czas na poczęstunek, dyskotekę oraz zabawę w kalambury i karetę. Wszyscy świetnie się bawili, co można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: