W Lipnie wybuchł pożar budynku gospodarczego.

Spłonął gospodarczy w Lipnie.

materiał elka.pl

W nocy na posesji przy ul. Jackowskiego w Lipnie wybuchł pożar. Spalił się budynek gospodarczy – dawna chlewnia i garaż. Strażacy uratowali sąsiednie budynki. Na razie nie wiadomo, jaka była przyczyna powstania ognia.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o 2.18. Kiedy na miejsce dojechała pierwsza jednostka, budynek już stał w ogniu. – Prawdopodobnie pożar został późno zauważony – informuje dowódca akcji Jakub Stryjak z Komendy Miejskie PSP w Lesznie. W pierwszej kolejności strażacy zajęli się ochroną domu mieszkalnego, który sąsiadował z budynkiem gospodarczym. Później skupili się na dogaszeniu ognia. –Użyliśmy drabin przystawnych, trzeba było wywrócić jeden ze szczytów budynków, który uległ odkształceniu. Spłonął dach, poza murami nic więcej nie zostało – opisuje Stryjak. Podczas akcji strażacy wynieśli 11-kilogramową butlę z gazem propan-butan

Budynek – dawna chlewnia i garaż – stanowił ostatnio składnicę niepotrzebnych w gospodarstwie materiałów. Wszystko spłonęło. Przyczyna pożaru będzie dopiero ustalana. (han)

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: