Pożar drewnianej szopy w Wilkowicach

Trzy zastępy strażaków walczyły z pożarem do jakiego doszło przy budynku dworca kolejowego w Wilkowicach.
materiał elka.pl 30 grudnia 2013
Paliły się przylegające do niego drewniane szopy. Sytuacja została szybko opanowana. Strażacy poza gaszeniem ognia musieli też zabezpieczyć sąsiedni budynk gospodarczy przed rozprzestrzenieniem się pożaru.
Kłęby gęstego dymu na ulicy Dworcowej pojawiły się około godziny 13.00. Na miejsce jako pierwsi dotarli strażacy z OSP w Wilkowicach. Okazało się, że płonęły dwie drewniane szopy znajdujące się przy starym dworcowym budynku. Na miejscu pojawiły się także dwie jednostki PSP z Leszna i policjanci. Strażacy szybko poradzili sobie z pożarem. Dodatkowym prądem wody zabezpieczyli teren przed rozprzestrzenieniem się ognia na sąsiedni budynek gospodarczy kryty łatwopalną papą.

Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było niewłaściwe prowadzenie prac dekarskich. – Właściciel wstępnie ocenił straty na około 8 tysięcy złotych – mówi starszy kapitan Rafał Wypych z KP PSP w Lesznie (jag)

fotorelacja elka.pl – [kliknij]

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany