Powiat dofinansował kluby

Powiat Leszczyński przyznał dotacje klubom sportowym na swoim obsarze. Łączną wydatkują 37 tysięcy zł.

Do 15 grudnia ubiegłego roku należało złożyć wnioski o dofinansowanie. Powiat przyznał dotację dla 14 klubów, w tym trzem klubom z gminy Lipno. W uzasadnieniu oceny wniosków podano, że wsparcie finansowe otrzymali wnioskodawcy, którzy poprzez prowadzenie szkolenia sportowego na poziomie ponadpowiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim, przyczyniać się będą do rozwoju sportu na terenie Powiatu Leszczyńskiego.

lp nazwa klubu nazwa zadania wnioskowana kwota przyznana kwota
1 LUKS Orzeł Lipno Szkolenie sportowe w sekcji kolarstwa w kategorii młodzików i juniorów młodszych 8.000 zł 1.000 zł
2 UKS Junior Lipno Szkolenie sportowe w sekcji judo w kat. młodzików, juniorów młodszych, juniorów, młodzieżowców i seniorów 13.000 zł 2.000 zł
3 UKS Roszada Lipno Szkolenia sportowe w sekcji warcabowej w kat. młodzików, juniorów młodszych, juniorów i juniorów starszych (młodzieżowców) 6.000 zł 2.000 zł

Jak podano w uchwale zarządu Klubom Sportowym na skutek niewystarczających środków w budżecie Powiatu przyznano dotację mniejszą od wnioskowanej.

Uchwała powiatu
ikona_dokument

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: