Posłanka ws. turbin wiatrowych

Mieszkańcom dwóm leszczyńskich gmin – Lipna i Krzywinia w walce z firmami wiatrowymi przybył sojusznik.

materiał radiomerkury.pl

Mieszkańcom dwóm leszczyńskich gmin – Lipna i Krzywinia w walce z firmami wiatrowymi przybył sojusznik. Pomoże im przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Energii Wiatrowej Przyjaznej Ludziom i Środowisku. W poniedziałek w Lipnie spotkała się z nimi posłanka Anna Zalewska.

 Mieszkańcy Lipna przeciwko budowie turbin wiatrowych wypowiedzieli się jednoznacznie w referendum, tamtejsza rada przyjęła studium zagospodarowania przestrzennego, które nie zezwala na takie inwestycje. Jednak na wniosek inwestora Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu wydała pozytywną dla niego decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych.

Anna Zalewska obiecała mieszkańcom Lipna, że pomoże im w zaskarżeniu tej decyzji w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Jak powiedziała: „W swoich kompetencjach mogę uchylać wadliwe decyzje Regionalnej Dyrekcji, które podjęto wbrew studium”. Posłanka pomoże też gminie Krzywiń, od której firma budująca wiatraki na drodze sądowej żąda ponad 180 mln zł. Rada nie zgodziła się na budowę farmy wiatrowej.

Zdaniem Zalewskiej nie wiadomo na podstawie jakiego algorytmu wyliczono tak wysokie odszkodowanie. Anna Zalewska do Lipna przyjechała na zaproszenie jej partyjnego kolegi posła Jana Dziedziczaka.

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Jedna odpowiedź

  1. gaga

    Pani Zalewska powiedziała, że Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska w swoich kompetencjach posiada prawo uchylenia decyzji Regionalnej Dyrekcji. Nie mówiła o kompetencjach własnych! Oj, ktoś nie słuchał uważnie!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: