Jak podaje portal lukaszborowiak.pl poseł na Sejm pan Łukasz Borowiak z Leszna na 21 posiedzeniu Sejmu złożył interpelacje m.in. w sprawie siłowni wiatrowych

Poseł zwrócił się do pana Marcina Korolec (Ministra Środowiska) w sprawie odszkodowań dla firm, którym nie udała się wybudować siłowni wiatrowych na terenach gminnych.

Pytania jakie zadał to:

1. Jakie jest stanowisko Ministerstwa w sprawie odszkodowań dla firm, którym nie udała się wybudować siłowni wiatrowych na terenach gminnych?
  2. Czy Ministerstwo sprawdziło i posiada informacje w zakresie budowy farm wiatrowych pod kątem zgodności inwestycji z obowiązującymi przepisami prawa?
  3. Czy Ministerstwu znany jest podstawowy problem finansowania gminnym planów zagospodarowania przestrzennego przez firmy zainteresowane budową elektrowni wiatrowych?

Twój e-mail nie zostanie opublikowany