materiał leszno24.pl

Poseł Borowiak o głosowaniu w sprawie aborcji

Uważam, że człowiek jest już człowiekiem od chwili poczęcia – mówi leszczyński poseł PO Łukasz Borowiak. Parlamentarzysta głosował w środę w sejmie za zaostrzeniem prawa do aborcji. Pisaliśmy o tym wczoraj. Dziś poprosiliśmy posła o komentarz. Oto, jak tłumaczy swoją decyzję.

Przypomnijmy tylko, że w środę sejm zdecydował o rozpoczęciu prac nad zmianą prawa pozwalającego na aborcję. Chodzi o to, aby nie można było usuwać ciąży, jeśli okaże się, że płód jest uszkodzony, a dziecko może się urodzić bardzo chore. To propozycja klubu parlamentarnego Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry. Została przyjęta, bo dość nieoczekiwanie głosowało za nią 40 posłów z PO, w tym także Łukasz Borowiak, jedyny poseł z Leszna. Jak mówi, w tej sprawie nie obowiązywała dyscyplina klubowa i każdy parlamentarzysta mógł podjąć decyzję zgodną ze swoim sumieniem. Poseł Borowiak przysłał nam swoje stanowisko w sprawie wczorajszego głosowania. Oto one:

Stan zdrowia nie może decydować o prawie do życia.
Nie można dyskryminować osób niepełnosprawnych, chorych. Nie możemy odmawiać prawa do życia tylko dlatego, że ktoś jest chory.
Głosowalem według własnego sumienia i zgodnie z moimi przekonaniami.
Nie możemy mylić dwóch kwestii: pomocy dla osób niepełnosprawnych i prawa do życia.
Uważam, że człowiek jest już człowiekiem od chwili poczęcia.
Uważam, że pozostałe zapisy aktualnej ustawy nie powinny już zostać zmienione.

Pozostałe zapisy aktualnej ustawy, o których wspomina poseł, pozwalają na aborcję wtedy, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu lub stosunku kazirodczego oraz gdy zagraża życiu kobiety.

Zobacz także tutaj.

lm, Fot. Archiwum leszno24.pl

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany