Urząd Gminy w Lipnie, póki co, dróg nie wyremontuje.

Kampania wyborcza może przeszkodzić naprawie dróg w Lipnie.

Na Sesji 20 listopada Jacek Karmiński p.o.wójta zwrócił się do radnych z prośbą o zmianę porządku obrad, uwzględniając projekt który jako wójt złożył.

Projekt nr224 zakładał m.in. zmianę wydatków budżetowych. Karmiński proponował wydanie 50.000zł na zakup materiałów oraz usług związanych z remontem i naprawą dróg gminnych.

Przewodniczący Hofmański, który w zastępstwie prowadził Sesję, zarządził głosowanie nad przyjęciem poprawki do porządku obrad. Wniosek upadł, gdyż nie uzyskał bezwzględnej większości głosów. Przeciwny zmianom porządku obrad był m.in. Andrzej Klecha, który później na Sesji domagał się wyremontowania dróg na osiedlu, na którym mieszka.

Wytrąciliście mi Państwo narzędzie z ręki, jakim jest projekt tej uchwały. Być może na przyszłej sesji spadnie już śnieg i będziemy mieli naprawiać drogi zimą? – ripostował Karmiński.

Jaki jest faktyczny powód uniemożliwienia głosowania nad projektem p.o. wójta Karmińskiego? Trudno określić, być może kampania z udziałem radnych w sposób zakamuflowany ma już miejsce na Sesji. A szkoda.

Oto jak głosowali nasi rajcy:

za przyjęciem zmian przeciw wstrzymał się
Wolnik Zenon Klecha Andrzej Fedyk Czesław
Pawłowski Jacek Ginter Karol
Kowalczyk Hanna Cygler Dorota
Spławski Rafał Szturo Aleksander
Prałat Jacek Rumiński Marcin
Andrzej Michalski
Hofmański Tadeusz

wniosek uzasadnienie

4 komentarze

1. lenek

moralny zwycięzca juz nie motaj nie wprowadzenie tego do porządku obrad powoduje że moja ulica nadal będzie krótko mówiąć do tylnej cześci ciała poniżej pleców na cztery litery mówiąc kulturalnie

2. antyKlecha

bezradny Klecha nie chce naprawiać dróg bo on chce w tym błocie i dziurach sadzić na wiosnę szparagi żeby zasilić budżet Gminy!! Mam nadzieję że ten gość jest ostatni raz radnym bo to kpina z ludzi!!!

3. Dowcip roku

Klecha głosuje przeciw ale jego droga ma być zrobiona!
    Postawa naprawdę „godna” radnego!
    Kolejny zwolennik przewodniczącego, który skończy tak samo jak Przydrożny.

Twój e-mail nie zostanie opublikowany