Pokazali że potrafią ratować

Uczniowie podstawówki w Górce Duchownej pomogli być rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji przez jak największą ilość osób.

Szkoła w Górce Duchownej od 2010r. uczestniczy w programie „Ratujemy i uczymy ratować”. Dzięki przeszkolonym pedagogom dzieci uczą się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej.

Po raz pierwszy z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC) i w ramach podnoszenia świadomości społecznej o problemie nagłego zatrzymania krążenia (NZK) zorganizowany został „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”  pod nazwą „Restart a Heart”. Dnia 16 października, akcja objęła młodzież wszystkich krajów w Europie, jak również członków Parlamentu Europejskiego, którzy będą uczeni udzielania pierwszej pomocy. Szkoła w Górce Duchownej zgłosiła się do tej akcji i 38 uczniów z kl. I-VI, którzy rozpoczynając w samo południe przez trzydzieści minut, w rytmie piosenki „Stayin’ Alive” Bee Gees prowadziło resuscytację na fantomach otrzymanych od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: