Podwójne szczęście w Żakowie

W gospodarskie Włodzimierza Kolańczyka w Żakowie koło Lipna przyszły na świat dwa źrebięta. Taka sytuacja nie zdarza się zbyt często, niestety ogierek został przez mamę odrzucony.

materiał elka.pl

Bliźniacze ciąże u koni zdarzają się i to nie jest jakaś wielka niespodzianka.Natomiast samo urodzenie dwóch zdrowych źrebiąt to już spore wydarzenie. Zwykle klacz nie donosi takiej ciąży – informuje właściciel koni Włodzimierz Kolańczyk z Żakowa koło Lipna.

Niestety właśnie na niego i jego rodzinę spadł obowiązek wychowania ogierka Przejęliśmy obowiązki jego mamy, karmimy go butelką krowim mlekiem z dodatkiem wody, glukozy i witamin. W dzień robimy to, co godzinę, nocą, co dwie. Mamy wyznaczone dyżury i rygorystycznie przestrzegamy ustalonych godzin -mówi rolnik z Żakowa.

Ta parka źrebiąt ma już swoje imiona, klaczka to Irma, ogierek Irys. Co ciekawe poród odbył się bardzo szybko i bez specjalnych komplikacji. Jak urodziło się pierwsze i było bardzo małe, to wiedziałem, że może być jeszcze jakaś niespodzianka i stało się było też drugie – przyznaje pan Włodzimierz. Osamotniony ogierek jest pupilkiem całej rodziny póki, co biega po obejściu i nabiera sił. Już niedługo będzie mógł przenieść się niestety pewnie w samotności na zielone pastwisko

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: