Po raz czwarty wokół Gminy Lipno

Nie zważając na pochmurną pogodę blisko 200 osób wzięło udział w czwartym Rajdzie Rowerowym wokół Gminy Lipno.

materiał rowerowe-leszno.pl

Początek rajdu zaplanowano przed Urzędem Gminy w Lipnie. O godzinie 11.00 rowerzyści wyruszyli w 39 kilometrową trasę przez: Mórkowo, Wilkowice, Rondo Gronowo w Lesznie, Gronówko, Wyciążkowo, Goniembice, Koronowo, Ratowice, Górkę Duchowna, Targowisko, Radomicko, Błotkowo oraz Smyczynę. Metę wyznaczono w parku w Lipnie, gdzie miłośnicy dwóch kółek dołączyli do uczestników drugiej edycji Święta Pieczonego Ziemniaka.

Z Lipna wyruszyło 99 osób, natomiast w Lesznie na peleton rowerzystów zabezpieczany przez strażaków oraz policjantów z Lipna czekało 24 cyklistów, pozostali przyłączali się w pozostałych miejscowościach.

W tym roku ze względu na konieczność ubezpieczenia rowerzystów prowadzone były zapisy u sołtysów oraz w Informacji Turystycznej – dla pierwszych 350 zarejestrowanych uczestników przygotowano okolicznościowe koszulki.

Organizatorami tegorocznej imprezy byli: Sołtys i Rada Sołecka z Lipna, Gmina Lipno, Organizacja Turystyczna Leszno- Region, LUKS „Orzeł” Lipno, Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipnie, Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie.

Zobacz fotorelacje

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: