Plan zablokuje wiatraki

Radni Lipna przyjęli uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego gminy. -Ma on ostatecznie uniemożliwić budowę elektrowni wiatrowych – mówi wójt Jacek Karmiński. Sporządzenie planu potrwa kilka najbliższych miesięcy.

materiał elka.pl

Przystąpienie do sporządzenia planu ma jeden zasadniczy cel – uniemożliwienie budowy elektrowni wiatrowych w gminie. O posadowienie fermy składającej się z 18 turbin stara się od kilku lat firma Bonwind, jednak mieszkańcy gminy opowiedzieli się w referendum przeciwko tego typu inwestycjom. Także radni Lipna przyjęli kilka miesięcy temu studium kierunków zagospodarowania przestrzennego, które wyklucza lokalizację wiatraków. Jednocześnie cały czas jednak trwa postępowanie, którego celem ma być wydanie zezwolenia na budowę, wszczęte na wniosek firmy Bonwind.

Dlatego radni zdecydowali o uchwaleniu planu zagospodarowania przestrzennego. -Ma on ostatecznie zablokować budowę elektrowni wiatrowych – informuje wójt Jacek Karmiński. Prace nad dokumentem potrwają kilka najbliższych miesięcy, potem gotowy już plan przyjmie rada gminy. Firmie pozostanie jeszcze droga odwoławcza, należna każdemu obywatelowi, który uważa że jego interes prawny jest naruszony, czyli postępowanie przed sądem administracyjnym. (jad)

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Jedna odpowiedź

  1. jaka jest prawda?

    Ciągle się zastanawiam jak jest naprawdę. Przecież H.Sz.F. do urzędu wjechali na wiatrakach. Obiecywali, że wiatraków nie będzie. Dlaczego dopiero dzisiaj uchwala się plan zagospodarowania przestrzennego? Dlaczego nie uchwalono planu za Homskiego?
    Chciałabym aby do publicznej wiadomości podano wszystkie dokumenty dotyczące elektrowni wiatrowych na terenie gminy Lipno. Daty i podpisy na tych dokumentach dużo wyjaśniłyby. Ale czy znajdzie się KTOŚ KTO odważy sie i podejmie temat ostatecznego wyjaśnienia sprawy wiatraków?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: