W Wilkowicach wytyczono i ogrodzono miejsce pod plac zabaw dla dzieci.

Plac zabaw we Wilkowicach jest towarem deficytowym. Mieszkańców przybywa, także tych najmniejszych. Niestety, póki co nie ma dla nich miejsca na wspólną zabawę. Remedium ma być nowo zbudowany plac zabaw, mający służyć wilkowickim przedszkolakom i pozostałym mieszkańcom.

Na spotkaniu organizowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach programu aktywności lokalnej, urzędnicy zaproponowali pomoc merytoryczną, a także i finansową przy wykorzystaniu środków z Europejskiego Funduszu Społecznego. Zebranie wiejskie także wyasygnowało środki finansowe. Rozpoczęto wspólnie budowę.

Plac w głównej mierze wykonywany jest w czynie społecznym. Codziennie pracuje przy jego realizacji Aleksander Szturo, który zdecydował się zaangażować w budowę placu zabaw. Na ten moment udało się ogrodzić plac, wkrótce zostanie obsiana trawa. Będzie piaskownica, ławeczki dla rodziców. Na urządzenia musimy jeszcze poczekać. Wszystkie muszą posiadać certyfikat i potrzebny jest nam plan rozmieszczenia urządzeń.

23 października Sołtys wsi wraz z Radą Sołecką oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej organizują spotkanie, mające na celu wspólne wypracowanie wyglądu placu zabaw, przy obecności projektanta. Wszystkich chcących mieć wpływ na wygląd placu zabaw  zapraszamy na spotkanie.

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany