Pieczony ziemniak – druga edycja

To już drugi raz spotkali się mieszkańcy gminy Lipno i regionu leszczyńskiego przy ognisku, gdzie upieczony ziemniak podawany był z gizką.

O 11-tej spod Urzędu Gminy w Lipnie wyruszyło dokładnie 99 rowerzystów rozpoczynając IV Rowerowy Rajd po Gminie Lipno organizowany przez Orła Lipno. Po raz drugi ta impreza połączona została ze świętem Pyry z gziką organizowaną przez Radę Sołecką Lipna.

W trakcie objazdu grono ludzi aktywnie wypoczywających stale się powiększało. Ostatni uczestnicy przyłączyli się w Targowisku. Do parku w Lipnie wjechało na rowerach 189 mieszkańców regionu, prawie wszyscy  w białych koszulkach ufundowanych przez Organizację Leszno-Region. Tam dla zebranych przygotowano poczęstunek tzw. pyrę z gziką. Do sporządzenia tego frykasu zużyto 10kg sera i 200kg ziemniaków, mimo to gziki szybko zabrakło. Była tak pyszna, że wielu wracało się po dokładkę. Na zakończenie spotkania organizatorzy zapewnili przybyły dawkę rozrywki, zapraszając do Lipna kabaret Sami Swoi oraz iluzjonistę.

W imprezie uczestniczyli wiceprezydent Leszna Grzegorz Rusiecki i wójt gminy Lipno Jacek Karmiński.

We wtorek bądź środę ukaże się materiał filmowy – zapraszam

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: