Ciąg dalszy pogadanki Przewodniczącego Fedyka (XIV sesja) na temat wcześniej już poruszany, tj. obecności radnego Pawłowskiego na Komisji Rewizyjnej (szkoda, że nie ma tego zapisu w Protokole z sesji).

Przewodniczący Fedyk (znany już z wysokiej kultury osobistej), Pawłowskiemu, który zapowiedział, iż będzie brał udział w Komisji Rewizyjnej odpowiada:

„… nie będzie Pan dopuszczony, jeżeli Pan się będzie upierał po prostu policja pana wyprowadzi. ”

co na to radny Pawłowski

Panu Przewodniczącemu polecamy lekturę Ustawy o samorządzie gminnym, można poczytać w domu i niekoniecznie wyjeżdżać na szkolenia do Gdańska. Oszczędzajmy wspólnie.

art. 21.4 

W posiedzeniach komisji mogą uczestniczyć radni niebędący jej członkami. Mogą oni zabierać głos w dyskusji i składać wnioski bez prawa udziału w głosowaniu

oraz

art. 11b.
1. Działalność organów gminy jest jawna. Ograniczenia jawności mogą wynikać wyłącznie z ustaw.
2. Jawność działania organów gminy obejmuje w szczególności prawo obywateli do uzyskiwania informacji, wstępu na sesje rady gminy i posiedzenia jej komisji, a także dostępu do dokumentów wynikających z wykonywania zadań publicznych, w tym protokołów posiedzeń organów gminy i komisji rady gminy.
A jakie jest Twoje zdanie w tej sprawie?

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

5 komentarzy

 1. Anonim

  Pana Fedyka zamiłowanie jest parapsychologia. Tak się wypowiadał
  w gazecie Panorama Leszczyńska. Przeczytajcie definicję co to
  jest parapsychologia. Panie Fedyk mary Panu się śnią.
  Psycholog Panu jest potrzebny.

  Odpowiedz
 2. policjant

  Panie Fedyk,to są grożby karalne i radny Pawłowski powinien oddać sprawę do prokuratury.To jest niesamowite przewodniczący rady gminy straszy radnego policją,tylko dlatego że ten chce wykonywać swoje obowiązki.Jak to się stało że ten człowiek został radnym i jeszcze przewodniczącym? Mieszkańcy Żakowa kogo wyście wybrali?

  Odpowiedz
 3. kurs

  Przewodniczący jeżdzi za nasze pieniądze na szkolenie do Gdańska?Ciekawe czego się uczył?Wystarczy przeczytać regulamin i statut.Pan Fedyk jest już radnym trzecią kadencję.Co on robił przez te lata w radzie gminy,a przecież był przewodniczącym komisji rewizyjnej.Zwoływał komisje i albo się spóżniał albo wcale nie przyjeżdżał.Koledzy radni za niego musieli wykonywać jego obowiązki i go wyręczać.Żadne szkolenie nie da mu kultury osobistej,ją po prostu trzeba mieć.Najprościej straszyć policją,sądem.zmuszać do przeprosin,manipulować informacją publiczną,byle utrzymać się na stołku.Panie Fedyk czas na zmiany,zrezygnuj sam z mandatu radnego,zanim taczka podjedzie.

  Odpowiedz
 4. Bruno

  Ale wy tam macie burdel w tej gminie !!!! Normalnie Banda bambrów która się dorwała do koryta. śmiech na sali brawo !!!!!

  Odpowiedz
 5. na sygnale!

  Ciekawe ile tym razem będzie radiowozów podczas posiedzenia komisji rewizyjnej?
  Przypominamę, że w Górce Duchownej podczas zebrania wiejskiego w sprawie szkoły podstawowej stały 2 (słownie:dwa) radiowozy!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: