Parafiada odbyła się w związku z odpustem ku czci św.Jadwigi Śląskiej.

Odpust, to największe święto parafii, stąd trzeba to uczcić. Jak?

Ks. proboszcz Romuald Turbański zorganizował z wiernymi ośmą już parafiadę. „Wszystkich parafian, ich rodziny i gości serdecznie zapraszamy w niedzielę na odpust z okazji Patronki naszej Parafii św.Jadwigi Śląskiej. – taki komunikat można było odczytać na stronie mojaparafia.com Cel jaki przyświecał tegorocznemu festynowi, to dalsza budowa Domu Parafialnego w Lipnie.

Po zakończeniu uroczystości kościelnych parafianie i ich rodziny zostali zaproszeni na festyn. Na ten czas sala Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie zamieniła się w „plac zabaw”.  Gospodynie z Mórkowa i Lipna przygotowały przepyszne wypieki i częstowały nimi przybyłych gości. Imprezie towarzyszyli klerycy z nowicjatu w Mórkowie.

Poniżej kilka klatek z festynu.

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany