Orzeł Lipno najlepszy w Nutella Mini Tour de Pologne

W Rzeszowie stolicy Podkarpacia w rowerowej imprezie Nutella Mini Tour de Pologne wystartowało blisko 300 młodych adeptów kolarstwa.

W kategorii Nutella Mini Tour de Pologne – szkoły podstawowe zwyciężyli: Klaudia BIELAWSKA wśród dziewcząt i Filip MACIEJUK wśród chłopców. Karolina Przybylak z Orła Lipno zajęła miejsce 2 w kategorii dziewcząt, a w kategorii chłopców Mateusz Kostański z Orła Lipno zajął miejsce 3.

W kategorii Nutella Mini Tour de Pologne – gimnazja wśród dziewcząt najszybsza była Aleksandra LACH. Wśród chłopców wygrał Dominik GÓRAK, ale warto dodać, że z tym samym czasem wyścig ukończył Daniel PONIATOWSKI.

W zawodach drużynowych wśród uczniów szkół podstawowych imprezę zdominowali zawodnicy SANTE BSA Tour. Wśród gimnazjalistów najlepsi byli młodzi kolarze z LUKS ORZEŁ Lipno. Drużynę z Lipna reprezentowali Mateusz Kostański (czas 9:15), Konieczny Mikołaj (czas 9:16) oraz Karolina Przybylak (9:20).

Nutella Mini Tour de Pologne to zawody, które od lat towarzyszą zmaganiu najlepszych kolarzy świata.  W każdym z miast fragment trasy pokrywa się z częścią szlaku wytyczonego dla uczestników Tour de Pologne. Nie inaczej było w Rzeszowie. Młodzi zawodnicy wyścig kończyli w miejscu, w którym kilka godzin później finiszował zwycięzca III etapu 70. Tour de Pologne UCI World Tour – mistrz świata z 2010 roku Thor Hushovd.

– Ten wyścig to dla dzieci duże przeżycie. Ścigają się na trasie, na której chwile później rywalizują najlepsi cykliści globu. Młodzi zawodnicy są dekorowani na tej samej scenie, co uczestnicy Tour de Pologne. Dostają pakiet startowy: koszulkę kolarską, bidon, czapeczkę i numer. To wszystko powoduje, że mogą poczuć atmosferę wielkiego kolarskiego święta – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny zawodów.

Mikołaj Konieczny z Lipna, który reprezentował KKS Gostyń startując również w drugiej części zawodów Nadzieje Olimpijskie kategoria Młodzik, zajął 22 miejsce, na metę przyjechał 9sek po Emilu Czyszczewskim, który minął metę jako pierwszy uzyskując czas 27:45.

foto:minitourdepologne – Zwycięstwo Drużynowe Orła Lipno

foto: minitourdepologne – Karolina Przybylak miejsce 2