Orły przed sezonem

W niedzielę odbyła się prezentacja kolarzy teamu Orzeł Lipno na sezon 2013.

materiał rowerowe-leszno.pl

Z okazji otwarcia salonu rowerowego we Wschowie leszczyńskiej firmy Euro-Rower team Orzeł Lipno zorganizował prezentacje zawodników na sezon 2013.

Na początku podsumowano ubiegłoroczny sezon, który dla Orłów był rokiem obfitującym w bardzo dobre wyniki. Team był reprezentowany przez ponad trzydziestu sportowców, a dziewięciu z nich zajęło czołowe miejsca. Kolarze brali udział głównie w zmaganiach cyklu Leszczyńskiej Ligi Rowerowej oraz Grand Prix Kaczmarek Electric MTB Maraton.

Team z gminy Lipno postawił na młodzież, w roku ubiegłym Orły kilkakrotnie zajmowały miejsca na podium, a to za sprawą Mikołaja Koniecznego, Krystiana Rozwalki oraz Marty Rozwalki. Wielki potencjał ma również Natalia Kościańska, choć przygodę z rowerem rozpoczęła w drugiej połowie sezonu zdążyła już zdobyć w/ce mistrzostwo Polski MTB policjantów.

Ubiegły sezon uważam za udany, ponieważ zwyciężyłem w kategoriach młodzieżowych dwa cykle Kaczmarek Electric MTB oraz Leszczyńską Ligę Rowerową. Trenuję codziennie, w nadchodzącym sezonie chcę wygrać Mistrzostwa Polski i Wielkopolski MTB – mówi Mikołaj Konieczny.

W 2013 roku kolarze z LUKS Orzeł Lipno planują wystartować w cyklu Leszczyńska Liga Rowerowa, Kaczmarek Electric MTB Maraton, Powerade MTB Maraton, Scandia Maraton Lang Team oraz w Mistrzostwach Wielkopolski i Polski juniorów. Ponadto członkowie teamu zorganizują trzy imprezy: 06.04 Duathlon czyli maraton biegowo-rowerowy (CZYTAJ WIĘCEJ) oraz w ramach cyklu LLR 02.06 kolejny MTB Maraton w Smyczynie oraz 28.07 MTB Maraton Sto Procent Pasji w Górze Śląskiej.

W nowym sezonie chcę powalczyć o trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Leszczyńskiej Ligi Rowerowej, natomiast w cyklu Kaczmarek Electric MTB planuję utrzymać podobny poziom jak w zeszłym roku. W planach mam również wjazd na Śnieżkę – powiedział Marcin Sobański, trener Orłów.

W czasie prezentacji powitano nowych zawodników, są nimi: Bartek Mikołajczak, Mirosław Pleskot, Szymon Wasiołka, Filip Zdonek oraz Bartek Pawłowski. Na zakończenie Robert Furmańczak, właściciel sklepów rowerowych Euro-Rower, jednocześnie sponsor strategiczny Orłów życzył powodzenia w nadchodzącym sezonie.

 

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: