Orły na Amber Road

53 drużyny w tym Orzeł Lipno wystartowała by wspólnie ścigać się po drogach powiatu gostyńskiego w Amber Road – drużynowej jeździe na czas.

Debiut szosowy w drużynowej jeździe na czas zaliczyła drużyna LUKS Orzeł Lipno. Po godzinie 11-tej wystartowało z rampy kolarskiej w centrum Gostynia pięciu  kolarzy Orła Lipno, aby zmierzyć się z 93 kilometrową trasą po okolicznych miejscowościach. Wiejący silny wiatr dał się we znaki wszystkim zawodnikom. Kolarzy łapały bolesne skurcze nóg, które spowodowały, iż Marcin Banaszkiewicz w Pudliszkach musiał zrezygnować z jazdy w grupie. Na trasie doszło do defektu jednego koła co spowodowało stratę ok 3 minut. Na całej długości trasy pomagał zawodnikom wóz techniczny Orła Lipno. Drużyna w debiucie uplasowała się na 36 miejscu z czasem 02:31:36.36 jadąc ze średnią prędkością 36.81 km/h.

Amber Road 2013 wygrała drużyna LUDORA & FTI RACING TEAM z Poznania. Pokonanie dystansu zajęło im 2 godzinyi  1 minutę. Drugą drużyną z czasem 02:04:10, która minęła linię mety była WHIRLPOOL TEAM WROCŁAW, trzecie miejsce na podium należy natomiast do KLUBU KOLARSKIEGO ŻOLIBER z Warszawy, zakończyli wyścig z czasem 02:06:25.

 

Poniżej czasy poszczególnych zawodników Orła Lipno:
82 PAWEŁ CZACHOLIŃSKI 02:31:31.38
84 MARCIN SOBAŃSKI 02:31:35.23
83 BARTOSZ MIKOŁAJCZAK 02:31:36.36
85 MARCIN JURKÓW 02:31:37.43
81 MARCIN BANASZKIEWICZ 02:46:19.03

Jarosław Pawłowski
Orzeł Lipno

foto: Jarosław Pawłowski
foto: Jarosław Pawłowski
foto: Jarosław Pawłowski
foto: Jarosław Pawłowski
foto: Jarosław Pawłowski
foto: Jarosław Pawłowski
foto: Jarosław Pawłowski
foto: Jarosław Pawłowski
foto: Jarosław Pawłowski
foto: Jarosław Pawłowski
foto: Jarosław Pawłowski
foto: Jarosław Pawłowski
foto: Jarosław Pawłowski
foto: Jarosław Pawłowski
foto: Jarosław Pawłowski
foto: Jarosław Pawłowski
foto: Jarosław Pawłowski
foto: Jarosław Pawłowski
foto: Jarosław Pawłowski
foto: Jarosław Pawłowski
foto: Jarosław Pawłowski
foto: Jarosław Pawłowski
foto: Jarosław Pawłowski
foto: Jarosław Pawłowski
foto: Jarosław Pawłowski
foto: Jarosław Pawłowski
foto: Jarosław Pawłowski
foto: Jarosław Pawłowski
foto: Jarosław Pawłowski
foto: Jarosław Pawłowski
foto: Jarosław Pawłowski
foto: Jarosław Pawłowski

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: