Orka końmi i pyry z gziką

Bardzo interesująco zapowiada się najbliższy weekend w gminie Lipno. Przygotowano tam aż dwie imprezy promujące lokalne tradycje.
materiał elka.pl

radio_elka_logo
W sobotę w Wilkowicach będzie można zobaczyć, jak wyglądały ongiś prace polowe, a w niedzielę w Lipnie już po raz drugi organizowane jest Święto Pieczonego Ziemniaka.
„Dawno, dawno temu na wsi” to nazwa imprezy, która w sobotę o 14.00 rozpocznie się w kompleksie parkowo-boiskowym w Wilkowicach. -Chcemy młodym pokazać, a starszym przypomnieć, jak się kiedyś pracowało w polu – powiedział Radiu Elka jeden z organizatorów Marek Kozłowski. Zobaczymy więc orkę, bronowanie, siewy czy grabienie siana. -Wszystko przy pomocy zaprzęgów konnych – mówi Kozłowski. Poza tym panie z Koła Gospodyń Wiejskich urządzają pokazy kiszenia kapusty, prania na tarce i smażenia powideł. -Każdy będzie mógł ich spróbować – zapewnia organizator. Impreza potrwa do 19.00, a potem rozpocznie się zabawa taneczna.

Nazajutrz w niedzielę o 14.30 w parku w Lipnie organizowane jest Święto Pieczonego Ziemniaka. -Robimy je już po raz drugi – mówi sołtys wsi Marzanna Laskowska. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się wielkim powodzeniem – tak wielkim, że zabrakło ziemniaków. -W tym roku uszykowaliśmy ich aż 200 kilogramów – mówi pani sołtys – oczywiście po upieczeniu podawane będą razem z domową gziką. Święto połączono z czwartą edycją rowerowego rajdu „Wokół gminy Lipno”, organizowanego przez klub Orzeł Lipno, a dodatkową atrakcją będzie występ kabaretu „Sami swoi”. (jad)

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: