Ogień na polu w Żakowie

10 balotów słomy i prawie hektar ścierniska spłonęło w Żakowie. Najpewniej doszło do zaprószenia ognia podczas prac żniwnych. Strażacy apelują o szczególną ostrożność, zwłaszcza podczas upałów.

materiał elka.pl

radio_elka_logo

Ogień na polu w Żakowie w gm. Lipno wybuchł w piątek przed 14.00. Jeszcze przed przyjazdem straży właściciel przeorał pas ziemi wokół płonącego ścierniska, by ogień się nie rozprzestrzenił. Pożar ugasili strażacy z Leszna oraz z dwóch jednostek OSP z Lipna.

W piątek paliły się także suche trawy na nasypach kolejowych w Górce Duchownej i Lesznie, a w Trzebani pobocze drogi. W rawickiem ogień pojawił się przy drodze w Sierakowie oraz działkach przy Kmicica.

W takie upały niewiele trzeba, aby doszło do zaprószenia ognia, dlatego strażacy apelują o szczególną ostrożność czy to przy pracach żniwnych, czy podczas wypoczynku, np. lesie. (han)

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: