Odchodzą od Palikota

Marek Laskowski kandydat na wójta gminy Lipno odchodzi od Palikota.

materiał elka.pl

radio_elka_logo

Twój Ruch w Lesznie i Gostyniu przestał istnieć. Decyzja ta spowodowana jest „nieudolnością w działaniu” i „manipulacjami” władz okręgu – pisze do Janusza Palikota między innymi szef partii w Lesznie Marek Laskowski (na zdjęciu). -To bajki – odpowiada poseł partii Krzysztof Kłosowski.

List podpisali szefowie struktur Twojego Ruchu z Kalisza, Leszna i Gostynia: Mariusz Chlebowski, Marek Laskowski i Marzena Turz. Jak napisali, „z dużą przykrością i żalem” informują Janusza Palikota, że kluby partii rozwiązują się i kończą działalność polityczną. -Decyzja ta podjęta została w wyniku nieudolności w działaniu i podejmowaniu jakichkolwiek decyzji przez Przewodniczącego Zarządu Okręgu nr 36 z życzliwym przyzwoleniem Zarządu Krajowego z Panem na czele – czytamy w liście. Działacze zaznaczają, że już na początku ubiegłego roku, po kongresie okręgowym partii informowali Palikota o ich zdaniem fatalnej sytuacji w okręgu. -Już wtedy zarzucaliśmy tolerowanie prowadzenia dużych manipulacji mających na celu „ustawienie” wyników wyborczych na wspomnianym kongresie – dodają. Wszystkie sygnały pozostały jednak bez echa.

marek laskowski

Szefowie klubów z Kalisza, Leszna i Gostynia zwracają uwagę na coraz częstsze odejścia działaczy i parlamentarzystów Twojego Ruchu. -To wynik dopuszczenia do władzy partyjnej oraz tolerowania poczynań ludzi konfliktowych, bezideowych, dbających jedynie o osobiste korzyści – piszą. Przykładem jest, ich zdaniem, poseł z naszego okręgu Krzysztof Kłosowski. – Jego działania, a właściwe ich brak powodują pełną marginalizację Twojego Ruchu w naszym okręgu – czytamy w liście.

Byli już działacze Twojego Ruchu oskarżają też władze okręgu o nieprawidłowości i nadużycia podczas pierwszego kongresu okręgowego – ich zdaniem mogło wtedy dojść nawet do przestępstwa. Jak podkreślają, po prawie dwóch latach zarząd partii nie udzielił żadnej odpowiedzi i nie zajął stanowiska. -Należy samemu zastanowić się nad sensem głoszonych haseł na czele ze sztandarowym „Stop obłudzie” – kończą list Chlebowski, Laskowski i Turz.

-Nic wielkiego się nie stało – bagatelizuje poseł Krzysztof Kłosowski. Poseł przyznaje, że z formalnego punktu widzenia struktury przestały istnieć, ale wkrótce zostaną odbudowane. -Mamy wiele osób, które do nas przyszły po połączeniu z Europą Plus – mówi – w przyszłym tygodniu organizujemy z nimi spotkanie, a na początku przyszłego roku nowe wybory władz klubu. Parlamentarzysta Twojego Ruchu zapowiada, że bazą ugrupowania będzie biuro europosła Marka Siwca.

Kłosowski zapewnia, że odejście Marka Laskowskiego nie jest dla ugrupowania żadną stratą. -Wręcz przeciwnie, przyjmujemy je z ulgą – mówi – dzięki temu nie będą blokowane przyjęcia nowych członków Ruchu. Podobnie komentowana jest sytuacja w Gostyniu – zdaniem Krzysztofa Kłosowskiego tamtejsze struktury już od dawna były martwe. Zapytany o zarzuty, jakie byli szefowie klubów wysunęli przeciwko władzom regionu poseł odpowiada krótko: to są bajki opowiadane przez dzieci w piaskownicy. (jad)

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: