Nutella Mini Tour de Pologne 2013

Dziś rozpoczyna się szósta edycja Nutella Mini Tour de Pologne. Tegoroczny cykl wystartuje w Rzeszowie – zakończy się, podobnie jak 70. Tour de Pologne UCI World Tour, w Krakowie.

Cztery miasta, pięć wyścigów i atmosfera kolarskiego święta – czyli Nutella Mini Tour de Pologne. Na młodych miłośników dwóch kółek czekają w tym roku cztery edycje. Po Rzeszowie zabawa przeniesie się do Katowic, Zakopanego i Krakowa. W każdym z miast fragment trasy pokrywa się z częścią szlaku wytyczonego dla uczestników Tour de Pologne UCI World Tour.

Przez ostatnie pięć lat w Nutella Mini Tour de Pologne wystartowało ponad 7 500 dzieci. Dziś w wyścigu będzie można kibicować Mikołajowi Koniecznemu z Lipna reprezentującego KK Gostyń.

Nutella Mini Tour de Pologne jest imprezą, w której trudność i długość trasy jest zawsze dostosowana do umiejętności i możliwości małych kolarzy. W Rzeszowie odbędą się dwa wyścigi. Najpierw rywalizację rozpoczną uczestnicy Nutella Mini Tour de Pologne – Nadzieje Olimpijskie. Młodzi adepci kolarstwa wystartują o 12.40 i przejadą trzy sześciokilometrowe rundy. O 16 zabawę rozpoczną uczestnicy drugiego wyścigu – Nutella Mini Tour de Pologne. Przed nimi – sześć kilometrów. W obu wystąpi Mikołaj. Zatem trzymajmy kciuki.

foto: Robert Konieczny

foto: Robert Konieczny

 

foto: Robert Konieczny

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: