„Nowak kłamie”. Takie stwierdzenia można było usłyszeć w wywiadzie udzielonym przez pana przewodniczącego Rady Gminy Lipno Czesława Fedyka, w której uczestniczył również Wójt Gminy Lipno Mariusz Homski.

Oto co na temat spotkania grupy inicjatywnej powiedział Czesław Fedyk:

Pierwsze kłamstwo pana Nowaka, że kiedy ich odwiedziliśmy na zebraniu nie było chęci z naszej strony wyjaśnienia spraw. Proszę pana, pan Nowak i któryś z jego pracowników nakręcał całą sytuację i nasze wejście. Moje pierwsze słowa, kiedy wszedłem na sale i było pytanie po co wchodzimy. Przyszliśmy odpowiedzieć na wszystkie pytania i zarzuty i wyjaśnić sytuacje. Zaległa cisza. Nikt z ok. 30 osób które tam były się nie odezwał, dlatego, że ci państwo nie są zainteresowani tak naprawdę prawdą.
[kliknij] 5.52 minuta nagrania

A jakie informacje przekazał autor bloga Andrzej Nowak pełnomocnik referendum:

– Wójt się pojawił razem z panem przewodniczącym Fedykiem i trzech radnych. Przyszli i zrobili nam zdjęcia. Pytali się, dlaczego się tutaj gromadzimy, czy mamy zgodę, gdyż to jest gminny obiekt, znajdujecie się w obiekcie należącym do gminy.
Mamy zgodę prezesa OSP. Napisaliśmy wcześniej pismo do zarządu OSP w celu wynajęcia salki. Nie chcieli państwo wyjść, czują się wyrzuceni.
– Odnosili się jakoś do waszych zarzutów? Dyskutowaliście na jakieś merytoryczne tematy? (red Adamek)
– Żadnych merytorycznych. Interesował ich, państwa: wójta i innych członków rady, w jaki sposób zostaną uregulowane koszty i jaki mamy tytuł prawny, do tego żeby tam być.
[kliknij] 8 minuta nagrania

Kto mówi prawdę? Oceńcie państwo sami. Oto dlaczego trzeba nagrywać spotkania z włodarzami naszej gminy. Nagranie w całości.

Panie przewodniczący. Użyje cytatu ks Józefa Tischnera:
„Są w życiu tylko trzy prawdy: święta prawda, tysz prawda i gówno prawda”.

Materiał wideo httpv://youtu.be/DyHECtFQBkA

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

21 komentarzy

 1. aTomek

  Wchodzą nie zaproszeni,Klecha jak buc i ……. nie okrzesany rozsiada się z Szturem,Fedyk podobno ma tyle do powiedzenia…i kto mija się z prawdą panie przewodniczący???!!!
  Po drugie wójt nie ma NIC do powiedzenia-nie potrafi się sam wysłowić jeżeli nie ma kartki napisanej wcześniej przez Szulczyka teraz pewnie przez Fedyka jakie to jest miałkie słabe żeby nie napisać żałosne.Nasuwa się pytanie czym ten człowiek i otaczający go ludzie oczarowali wyborców bo erudycją na pewno nie..mam nadzieje że czekoladki smakowały bo teraz mamy tego gorzkie owoce…
  POMÓŻMY WYJŚĆ SŁOŃCU!!!

  Odpowiedz
 2. scoobyDOO

  Fedyk o jakie pytania i odpowiedzi Ci chodzi??? w stylu „pomidor” nas to nie interesuje nas interesuje PRAWDA!!!!

  Odpowiedz
 3. NIESTETY mieszkanka gminy

  Oj panie Nowak, w mniemaniu pana Wójta i innych panów z rady jest pan kłamcą…..
  Jednak dowody mówią same za siebie….
  Niestety PRAWDA BOLI naszych włodarzy…..

  Boże, a ten wywiad „dwóch braci” w radiu to taka żenada, a to skomlanie na końcu o danie szansy – FUJ…… BEZNADZIEJA, prawie się pożygałam (sorki)……

  Mam nadzieję, że ludzie też tak to odebrali, i dadzą szansę Waszemu przedsięwzięciu……

  REFERENDUM………..
  REFERENDUM……….
  REFERENDUM……….

  P.S.
  A pan Szturo widzę że ma zadatki na dobrego PAPARAZZI….. Może jakiś etat po skończonej kadencji w mediach dostanie???

  Odpowiedz
 4. tadziu

  Apeluję o rozwagę, nie dajmy się sprowokować, róbmy referendum, tylko taki nurt pozwoli rozwiązać sprawy naszej gminy. Zadbajmy o wizerunek, o normalność, szacunek wobec siebie i innych. Dość arogancji i wszechwładzy jaką przypisują sobie osoby sprawujące władzę obecnie. Panie Nowak podziwiam pana , wiem , że nie ma pan żadnego interesu a jednak chce pan pomóc tej gminie wrócić do normalności. Referendum napewno będzie na tak. Życzę wytrwałości.

  Odpowiedz
 5. Referendysta

  Ogladając film z „najścia” włodarzy i rozmowy radia elki z panem przewodniczącym oraz Wojtem, prawda jest postawiona czarno na białym kto kłamie!!! Panie Nowak – jesteśmy z Panem .
  P.S
  A Olo faktycznie , szukaj pracy jako paparazzi …….. z drugiej strony obiektywu przynjmniej Cie nie widać i zawsze w razie „W” możesz powiedzieć ze to nie Ty robiles zdjęcie:-)))) hehehehe

  Słońce coraz jaśniej świeci:-)))

  Odpowiedz
 6. Anonim

  Człowieku zajmi sie swoją pracą zawodową i rodziną , a nie mieszaj. Szkoda , że przedtem tak nie kontrolowałeś władzy.Zapomniałem , że przecież żonka też była ” przy władzy”.

  Odpowiedz
 7. gft

  strazak ginter żałosny jesteś już w osp Wilkowice cie mają dość w lesznie też ; karierowicz,ugrałeś etet w gminie dla swojej … więc latasz za wójtem bo sie boisz ze sie skonczy ; a osp nie jest apolityczna, zobacz Pawlak- Główny OSP -PSL to ty nie mozesz zapisac sie do parti i zawodowcy cos tam slyszalę

  Odpowiedz
 8. Poznanie PRAWDY przynosi wolność!

  To, że przedstawia się fakty daleko odbiegające od prawdy a raczej nic z prawdą nie mające wspólnego, to dawno już wiemy. Wielokrotnie się o tym przekonaliśmy. Ale cieszę się niewymownie, że wreszcie inni to mogą zobaczyć na własne oczy i usłyszeć na własne uszy. Dziękujemy Panie Andrzeju!!!

  Odpowiedz
 9. Anonim

  Ginter karol to dawno powinien wypaść z organizacji to nic nie znaczący człowieczek
  ijemu to łopatka i do piasku

  Odpowiedz
 10. zwolennik prawdy

  Mocno mi sie wydaje, że tu chodzi o „gówno prowda” ks. Tischnera.
  Czas na referendum!

  Odpowiedz
 11. Mieszkaniec Wilkowic

  Szturo – paparazzi? Chyba kpisz. Raczej wygląda to na ubeckie metody. Fedyk pokazał w wywiadzie po co potrzebne były zdjęcie. Mieć wykaz i próbować oczernić albo nawet zwolnić z pracy.
  Piękny początek nowego otwarcia. Jesteście gorsi niż Szulczyk.

  Odpowiedz
 12. mieszkaniec osiedla

  klecha lepiej by sie zainteresował problemami mieszkanców Lipna a nie wpraszał sie na sępa na czyjąś impreze! niby wszystko widzi a dziura przy skrzynce prądowej koło placu zabaw na osiedlu tylko czeka zeby jakieś dziecko w nią wpadło. jest tak od festynu !!!!

  Odpowiedz
 13. El Antonio

  hahaha „Pan” Szturo i Klecha to powinni dostać… ale z półobrotu w głowę, być może wtedy zaczęłaby pracować…

  Odpowiedz
 14. Logic

  Mam pytania:
  -czy oddając do Urzędu Skarbowego deklaracje podatkowe muszę zapytać wladze gminy o zezwolenie na wpisanie w stosownych rubrykach …gmina…?
  -czy jadąc jako kibic naszych judoków na turniej i dodając im otuchy machać flagą z herbem gminy muszę mieć zezwolenie wladz gminy na jej użycie lub wogóle jej posiadanie?
  -czy kibicując polskim sportowcom muszę pytać Pana Prezydenta RP o zezwolenie na posiadanie szalika z godłem Polski?
  -czy wywieszając flagę Polski i flagę gminy Lipno na swoim maszcie przed domem też muszę mieć stosowne zezwolenie?
  Flaga i godło,czy narodowe czy też nasze gminne to dobro ogólne. Tym należy się chwalić i mieć poczucie patriotyzmu ogólnonarodowego i naszego gminnego. Uważam też,/co poparte jest uregulowaniami prawnymi/ że nazwa wykorzystywana do komunikacji ogólnospołecznej nie jest przedmiotem zastrzeżonym,chyba że używana jest niezgodnie z Konstytujcją RP lub jest zastrzeżona w Urzędzie Patentowym RP do wyłącznego użytku określonego podmiotu lub stanowi przestępstowo wynikające z Kodeksu Karnego.Nie widzę zatem przesłanek do podjęcia kroków zmierzających do ubezwłasnowolnienia mieszkańców naszej gminy i odbierania im możliwości i korzystania z godła i nazwy Gmina Lipno.Chyba,że musimy sami za to wstydzić,ale ten problem pozostawiam każdemu do przemyślenia.
  A tak na marginesie gmina Lipno funkcjonuje również w woj.kujawsko-pomorskim, a zbieżność nazwisk i sytuacji jest zapewne przypadkowa.

  Odpowiedz
 15. luka

  A buc Szturo z tym aparatem to niby kogo udaje? Wchodzi nieproszony i zdjęcia robi. To teraz każdy może sobie wejść do jego domu i popstrykać? Skąd ci ludzie się urwali. Zdania nawet poprawnie nie potrafią sklecić.

  Odpowiedz
 16. Mirek z Wilkowic

  Prawda jest jedna i NIE znajduje się ona po stronie Wójta i jego świty! DO REFERENDUM!!!!!!

  Odpowiedz
 17. Powtórka

  Najbliższa sesja jest 10 lutego w Smyczynie, może więc powtórzyć to co zrobili dzisiejsi włodarze (filmik na youtubie pt. „gorąca sesja w Lipnie”) i jednak zaprotestować! Koniecznie pamiętać o jajkach! Oczywiście nie jestem za takimi metodami ale ciekawi mnie jedno, jak dzisiaj przewodniczący odniósłby się dzisiaj do tego, że plakat o tej samej treści trzymany przez niego wtedy, dzisiaj przejąłby ktoś inny?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: