Wilkowice bez sołtysa

Rada Gmina Lipno (a właściwie posiadający większość radni Komitetu Wyborczego 2011) unieważniła uchwałę Zebrania Wiejskiego w sprawie wyboru sołtysa wsi pana Mieczysława Reszczyńskiego. Na nic się zdało wystąpienie radnego Hofmańskiego, który wskazywał, że to Zebranie Wiejskie Wilkowice powinno podjąć decyzję o tym czy wybory są ważne, czy też nie. Na nic też podnoszony głos przez radną Kowalczyk, że nazwiska na listach obecności są nieczytelne tak więc nie można zweryfikować jednoznacznie osób będących na zebraniu, na nic głos radnego Spławskiego, który wnosi, iż radni Cygler, Andrzejewski, Ginter i Szturo mogą być stronniczy, gdyż byli w Komisji Wyborczej.

Moje zdanie jest takie, ten sołtys jest niewygodny, zbyt dużo wie, może zadawać niewygodne pytania. Tak czy inaczej RG Lipno podjęła taką decyzję. Uchwała zostaje zaskarżona do Wojewody. Czekamy zatem na głos Wojewody w sprawie.

Tu poprzedni wpis o wyborze sołtysa

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

6 komentarzy

 1. Mieszkaniec Wilkowic

  Stwierdzenie nieważności wyboru sołtysa w Wilkowicach, przez radnych Homskiego, jest dla nich tak ważne, że nie bali się stwierdzić, że wójt Homski fatalnie przygotował i przeprowadził zebranie wiejskie a jego radni w komisji wyborczej przeprowadzili wybór sołtysa z naruszeniem prawa.
  Co jest tak ważne, że można posunąć się nawet do ośmieszenia i pokazania własnej niekompetencji? Czego się boją?

  Odpowiedz
  • IDZI

   A boją się, boją. Pan Reszczyński to niewygodny sołtys bo zbyt wiele wie i Oni to wiedzą. Nie tylko Wójtowie ale i Rada Gminy popełniła karygodny błąd.
   DOBRZE, ŻE SĄ JESZCZE ORGANY, KTÓRE TO ROZLICZĄ.

   Odpowiedz
 2. Anonim

  Boją się własnego cienia. wszystko wygląda na zewnątrz super
  porządki,remontowanie dróg. Za kredyty. Zadłużenie nie
  spadło. Jeden kredyt spłacny następny wzięty.Jest procedura
  normalna. Ale po co agitowanie ludzi do wyborów na wójta.
  Gmina bankruteje. Po miesiącu – gmina odzyskała płynność
  finansową. Oni jak zwykle robią bałagan. Nie umieją interpretować przepisów,podejmować decyzji. To jest hańba.

  Odpowiedz
 3. Mieszkaniec Wilkowic

  Radny z Wilkowic Karol Ginter w czasie dyskusji na sesji rady gminy nad uchwałą w sprawie unieważnienia wyboru sołtysa w Wilkowicach dał pokaz swoich umiejętności. Prawo dla niego jest totalną abstrakcją. Stwierdził, że gdyby różnica w głosach wynosiłaby 20 głosów to wszystko byłoby prawidłowo ale różnica 1 głosu wskazuje, że było złamane prawo.
  Jest to kuriozalne podejście do prawa ale właściwie obrazuje ich sposób myślenia.
  Czytaj: nie chodzi o przestrzeganie przepisów prawa ale o osiągnięcie zamierzonego celu ustalonego przez wodza.

  Odpowiedz
 4. Anonim

  jak zwykle kolejna paranoja z tym odwołaniem sołtysa.
  No i wszyscy interesują się tematem ” sołtys ”
  brawo brawo …
  a gdzie inne sprawy gminy ??????????
  Ludzie zmieńmy wójta i tych wszystkich przy nim przecież to jedna szajka ……….
  Za poprzedniego wójta może złoto nie było ale takich jaj nie było ………..
  To co się dzieje w tej gminie to jest ja p…….e
  komedja..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  pozdrawiam
  wuuduu

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: