Niewesoły Dzień Dziecka

8 czerwca Powiat Leszczyński organizuje w Boszkowie Dzień Dziecka. Mógłby być to powód do radości i przyjaznego spędzenia czasu, mógłby, ale…

14 maja w Starostwie odbyło się spotkanie organizatorów Dnia Dziecka wraz z przedstawicielami poszczególnych gmin. Za zebranie grupy 50 dzieci z każdej gminy odpowiedzialny był Gminny Ośrodek Kultury. Tak też było w Lipnie.

Ośrodek Kultury w Lipnie przekazał informację do gminnych szkół, w Lipnie, Goniembicach, Górce Duchownej i Wilkowicach. Niestety – nikt się nie zgłosił.

Czy naprawdę nie ma chętnych 50 dzieci w gminie, które chciałyby skorzystać zupełnie za darmo z atrakcji przygotowanych przez powiat? Miał przyjechać autobus, zabrać dzieciaki wraz z opiekunami. Wszystko.

Niestety, nic z tego nie wyszło.

Sprawdziłem informacje na stronie Urzędu Gminy, jednak tam nie zamieszczono plakatu, czy też wpisu informującego o wydarzeniu. Może to brak odpowiedniej kampanii informującej? Trudno ustalić. Pani Dyrektor Jakubowska odpowiedzialna za organizację jest dziś na urlopie i niestety nie udało mi się z nią porozmawiać.

Sprostowanie – Bardzo przepraszam Urząd Gminy w Lipnie, że w powyżej zapisałem, iż na stronie urzędowej nie ma wpisu informującego o wydarzeniu. Jest, z dnia 29 maja 2013 [kliknij]. Za niedopatrzenie przepraszam.

Przykrym jest fakt, że tylko dzieci z gminy Lipno, nie będą brały udziału w Powiatowym Dniu Dziecka.

Szczerze, myślę, że chętne dzieci są, tylko nawalili DOROŚLI. A może tylko mnie się tak wydaje?

Może warto byłoby spróbować jeszcze to naprawić.

Powiatowy Dzień Dziecka

Powiatowy Dzień Dziecka

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

6 komentarzy

 1. mieszkanka

  Znów korzystam z uprzejmości tej strony, ale cóż… tylko prawdziwa cnota krytyk się nie boi.
  Adminie… zauważ, że nie zwracam się już do Ciebie „drogi”. Nie chcę byś miał przeświadczenie, iż jesteś mi w istocie drogi. Po tekście „kipiąca nienawiść” zastanawiam się, czy potrafisz czytać ze zrozumieniem, bo z całą pewnością nie potrafisz odczytywać intencji autora tekstu. Wskaż mi proszę, gdzie w tym tekście jest nienawiść. Jest szczera prawda (a ta w oczy kole) i nieco szyderstwa. Jednak Ty nie znajdujesz różnicy pomiędzy szyderstwem a nienawiścią. Mniejsza już o to. Nie pierwszy raz dałeś taką plamę i nie zrozumiałeś mojego tekstu. I z całą pewnością nie ostatni. Zaniepokoiło mnie jednak naszpikowanie Twojego tekstu słowami z pogranicza słownika erotycznego. Może wybierz się do seksuologa, bo widać wyraźnie, że masz jakiś problem. A co do problemów naszej gminy… cóż, Ty nim jesteś. Sypiesz nienawiścią jak solą w oczy. I masz rację pisząc, że krytyka Twojej skromnej osoby z oczywistych względów jest racjonalnie nieuzasadniona. Wiesz dlaczego? Bo jesteś niereformowalny. I choć wcale nie jest przyjemnym doznaniem robić coś bezsensownego, to jednak lubię sobie czasem popisać. A Ty dostarczasz mi materiałów, za co Ci dziękuję. Pozdrawiam i życzę weny.

  Odpowiedz
 2. ala

  Admin na twojagmina tak zieje nienawiścią do Nowaka że nawet jego tekstów nie czyta ze zrozumieniem. Ja nie widzę w tym tekście żeby Pan Nowak obarczał odpowiedzialnością za to że dzieci nie pojechały GOK. Napisał przecież, że GOK wysłał informację do szkół. A to że nie ma współpracy pomiędzy GOK a szkołami to wydaje mi się że wina leży po obu stronach. Trzeba to po prostu zmienić a nie szukać winnego. Bezsporne jest jednak to co pisze Pan Nowak że zawinili dorośli.

  Odpowiedz
 3. Mieszkaniec Wilkowic

  Sądzę, że „Admin” (czytaj: Sylwester) nie tylko nie czyta ze zrozumieniem ale również nie słucha ze zrozumieniem. Jego tzw. artykuł „Po owocach Cię poznamy” świadczy, że był on na zupełnie innym zebraniu wiejskim niż pozostali. Zresztą wszystkie artykuły na tamtej stronie stwarzają wrażenie jakby je pisał ktoś kto nie ma zielonego pojęcia o czym pisze i trudno zrozumieć ich sens (jakby bełkot i brak logiki). Czytając tekst „Pozytywna reakcja Starostwa” nasuwa się przysłowie „gdzie konia kują tam żaba nogę podstawia”. Wójt prowadzi rozmowy, negocjacje, sołtys zaprasza na zebranie wiejskie, pisze pisma a Admin mówi, że to jego zasługa. Jest także takie powiedzenie: „przyczepiło się g…o do okrętu i woła: płyniemy”.

  Odpowiedz
 4. inny mieszkaniec

  Szanowny Mieszkańcu Wilkowic.Czytając Twój komentarz dotyczący osób Sylwestra i Admina,myślę że jesteś w błędzie traktując ich jako jedną osobę.Sylwester pisząc swoje artykuły jest na tyle odważny, że podpisuje je swoim nazwiskiem i imieniem.Czuje się odpowiedzialny za to co napisze.Natomiast Admin ma cechy tchórza,który chowa się za pseudonimem admin i pisze brednie i kłamstwa.To co pisze jest na tyle tępe ,że myśli, jak się nie podpisze to nikt nie będzie wiedział kim on jest.A ja i tak wiem że adminem jest P..[…].Mieszka na […] Wilkowic,odgrodzony od pozostałych mieszkańców żywopłotem i orzechem laskowym.Czego można się po takim człowieku spodziewać,który tak się od izolował od społeczeństwa.Każda izolacja człowieka powoduje jakiś uszczerbek na zdrowiu.To człowiek,który nie pogodził się jeszcze z tym co się wydarzyło w naszej gminie.Nie może pogodzić się z tym że jego idol-przestępca ma trzy wyroki.Postępuje tak jak on przypisując sobie zasługi innych.Nie mając stałego zajęcia siada i pisze brednie wszczynając kolejną awanturę.Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 5. Stefan Knapik

  hehe. Dobre z tym gównem nie znałem tego. Choć teraz boję się że jak zobaczę gówno to może mi się kojarzyć. Chyba że ma mi się w myśl przysłowia wyżej kojarzyć z koniem. Ale przysłowia całkiem ciekawe

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: