Na sesji 4 października pod głosowanie poddano uchwałę zwiększającą diety dla radnych gminy.

Projektowana uchwała przewidywała wzrost stawek dla radnego pełniącego funkcję Przewodniczącego Komisji z 500 na 700zł, oraz pozostałych radnych Rady Gminy z 400 na 550zł.

Dieta Przewodniczącego Rady Gminy tu wysokość 150% minimalnego wynagrodzenia za pracę,
2) Wiceprzewodniczącego Rady Gminy w wysokości 100% minimalnego wynagrodzenia za pracę.

W roku 2012 minimalne wynagrodzenie za pracę wynosi 1.500zł. Wg informacji uzyskanych od Przewodniczącego Fedyka wysokość jego miesięcznego uposażenia to 1.324zł

Zazwyczaj głosowania w Radzie były jasne do przewidzenia, gdyż radni Lipno 2010 głosowani jednakowo, opozycja głosowała w sposób przeciwny do Lipna 2010, jedynie trudny do przewidzenia jest Hofmański, który w mojej ocenie stosuje zasadę uniku, często wstrzymując się od głosu, co uczynił też i teraz.

Tym razem wszystkich zaskoczył Marcin Rumiński (Lipno 2010), który zagłosował tak jak opozycja, co spowodowało, że projekt uchwały o wzroście diet dla radnych przepadł. Przepadłby nawet wtedy, gdyby wstrzymujący się zagłosowali ZA. Czy nastała nowa arytmetyka w radzie gminy?

za przyjęciem głosowali przeciw wstrzymał się
Wacław Andrzejewski Andrzej Michalski Tadeusz Hofmański
Aleksander Szturo Jacek Pawłowski Czesław Fedyk
Dorota Cygler Hanna Kowalczyk
Rafał Spławski
Jacek Prałat
Marcin Rumiński

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

3 komentarze

  1. lolo

    Ferdek-glosuje tak pod wybory wójta zeby mu nie zazucili ze idzie na kase- inaczej by byli jednomyślni jak zawsze uzgodniona wcześniej zagrywka- a tadziu wciąż nie wie po co go ludzie wybrali wciaz sie wstrzymuje – mam nadzieje ze ci co go wybrali nie popelnia tego bledu 2 raz

    Odpowiedz
  2. SZOK

    Ciągle słyszę: gmina zadłużona, gmina biedna, a tu raptem na sesji jest stawiany wniosek o podwyżkę dla radnych i przewodniczących!? no i żeby dobrze wyglądało przewodniczący i wice wstrzymali się od głosu. Wystawili swoich radnych?

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany