materiał elka.pl

Nie będzie wiatraków w naszej gminie

Po raz kolejny wrócił temat siłowni wiatrowych w Gminie Lipno. Pełniący obowiązki wójta, Jacek Karmiński zapewnia, że mieszkańcy nie mają powodów, żeby obawiać się z powodu doniesień na ten temat.

Wśród mieszkańców gminy Lipno niewiele tematów budzi tak wiele emocji jak budowa siłowni wiatrowych. W ostatnich latach wiatraki często stawały się osią sporów politycznych. Temat powrócił podczas wtorkowej sesji Rady Gminy. – Według mojego rozeznania mają być podejmowane działania zmierzające do rzeczywistego zakwestionowania referendum w sprawie siłowni wiatrowych – mówił radny Tadeusz Hofmański. – Dochodzą do mnie wieści mówiące o możliwości powstania 18 takich obiektów na terenie naszej gminy.

foto: elka.pl

Jacek Karmiński zapewnia, że nie ma możliwości budowy siłowni wiatrowych na terenie gminy. – Mieszkańcy wyrazili swoją opinię na temat wiatraków w referendum. Jego wynik jest wyznacznikiem postępowania w tej kwestii zarówno dla rady jak i dla wójta. Mieszkańcy powiedzieli „nie” siłowniom wiatrowym w związku z czym one nie pojawią się na terenie naszej gminy.

Pełniący obowiązki wójta, Jacek Karmiński nie chciał odnosić się do powodów, dla których ponownie wywoływany jest temat wiatraków. Przypomniał jednocześnie o tym jak przedstawia się ta kwestia w ujęciu procedur administracyjnych. – Rada Gminy Lipno podjęła w czerwcu uchwałę o studium uwarunkowań przestrzennych. Teraz trwają jeszcze ostatnie postępowania administracyjne dotyczące opinii środowiskowej. Zostanie jeszcze wywołana uchwała o zagospodarowaniu przestrzennym wykreślająca ostatecznie możliwość stawiania wiatraków na terenie naszej gminy. Ten temat wraca ponieważ siłownie wiatrowe budzą u nas spore emocje a do mieszkańców docierają różne, często nieprawdziwe informacje w tej sprawie. Rozumiem, że mieszkańcy mogą czuć się niepewnie, ale podkreślam, najważniejszy był ich głos wyrażony w referendum. Nie będzie wiatraków w naszej gminie – zakończył Jacek Karmiński. (jag)

2 komentarze

1. Mieszkaniec Wilkowic

Niech sobie p.o. mówi co chce.
    Hofmański i Fedyk wiedzą lepiej – wiatraki będą w Gminie Lipno.

2. Ale jaja

A pewnie, że będą. Teraz mówi się tylko o odległościach trurbin od zabudowań . Nie mówi się NIE wiatrakom. Jaki to cawne -prawda?