Naciągacze na tańszy prąd w prokuraturze

Rośnie fala działań nieuczciwych handlowców pozyskujących klientów dla alternatywnych sprzedawców energii.

materiał portalsamorządowy

Proponowane przez nich „korzystne” oferty skrywają często koszty, o których klient nie wie, a które ujawniają się dopiero na pierwszym rachunku – alarmuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Fot. Sxc.hu

Gazeta przedstawia przykład działania takiego komiwojażera, oferującego rzekomo tańszą energię. Wskazuje on np. na korzyści wynikające z niższej stawki za kilowatogodzinę, a pomija fakt, że umowa opakowana jest w ubezpieczenie od utraty pracy.

W ten sposób oszukiwanych jest kilka tysięcy rodzin miesięcznie. W stosunku do najbardziej agresywnych sprzedawców energii wpłynęły już doniesienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przypomina, że z umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorcy, czyli gdy korzystamy z oferty akwizytora, można się wycofać w ciągu 10 dni od jej zawarcia, pisemnie informując o tym firmę.

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany