Mobilne świetlice w Lipnie

Od początku lipca dzieci i młodzież z gminy Lipno mogą skorzystać z zajęć w ramach „mobilnych świetlic”. -Odbywają się one dwa razy w tygodniu w każdym z sołectw – mówi Karol Jasiak, kierownik GOPS – zainteresowanie zajęciami jest ogromne.

materiał elka.pl

radio_elka_logo

„Mobilne świetlice” to przede wszystkim sposób na dotarcie do dzieci i młodzieży z wiosek, w których nie ma szkół, przez co są oni pozbawieni możliwości uczestniczenia w zajęciach pozalekcyjnych. -Z pomysłem stworzenia takich świetlic nosiliśmy
się od kilku lat, ale problemem były zawsze pieniądze – mówi Karol Jasiak. Teraz udało się znaleźć źródła dofinansowania: to gminny fundusz przeciwalkoholowy oraz pieniądze z Unii Europejskiej. Dzięki temu z początkiem lipca „mobilne świetlice” ruszyły.

-Polega to na tym, że dwa razy w tygodniu w każdym sołectwie, w salach wiejskich odbywają się zajęcia dla dzieci i młodzieży – wyjaśnia Karol Jasiak. Prowadzone są według tak zwanej szkoły waldorfskiej, w której stawia się na dużą aktywizację i wszechstronny rozwój, zwłaszcza poprzez zajęcia artystyczne. Dlatego podczas zajęć dzieci uczą się na przykład garncarstwa czy papieroplastyki.

-Zainteresowanie zajęciami jest ogromne, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach – mówi Karol Jasiak. Na razie świetlice są też znakomitym pomysłem na wakacje, jednak projekt będzie też kontynuowany w roku szkolnym. Koszt przedsięwzięcia to około 40 tysięcy złotych.

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: