Młodzi pamiętają o tych, którzy odeszli

Każdego roku w okolicach uroczystości Wszystkich Świętych uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Goniembicach wyruszają na cmentarze aby gruntownie oczyścić groby Szczepana Hąćki – Powstańca Wielkopolskiego, oraz grób żołnierzy poległych w Wojnie Światowej.

Groby te upamiętniają tych, którzy walczyli o odzyskanie niepodległości przez Polskę.


W ostatnim dniu października cała społeczność szkolna i przedszkolna z Goniembic odwiedziła te dwa groby, składając na nich własnoręcznie wykonane wiązanki oraz zapalając znicze. Przy grobach Pani Mirosława Klecha – nauczycielka historii w kilku zdaniach opowiedziała o walkach o niepodległość Polski, a Pani Katarzyna Stachowiak odmówiła wraz z zebranymi modlitwę za zmarłych. W ten sposób chcemy uczyć naszych wychowanków patriotyzmu i właściwych postaw w stosunku do tych, którzy zginęli walcząc
o naszą niepodległość.

Katarzyna Stachowiak

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany