Mistrzowie na 100 polach

Zawodnicy UKS Roszada Lipno zdobyli aż cztery medale na Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów w warcabach 100-polowych. Złote krążki wywalczyły juniorki do lat 19 oraz juniorzy do lat 13.

radio_elka_logomateriał elka.pl
Zawody odbyły się w Dąbkach k/Koszalina. Na najwyższym miejscu stanęła drużyna juniorek do 19 lat Roszady w składzie: kpt. Agnieszka Szymańska i Joanna Szymańska, wyprzedzając drużyny LKS Zuch Rychlik i UKS Mazovia Mińsk Mazowiecki.

Złoto zdobyli też juniorzy do 13 lat – kpt. Mateusz Ratajszczak, Dawid Franek i Tomasz Urbańczyk, którzy byli lepsi od drużyn LKS Grom Złota Dama Poczesna i LZS Zefir Janikowo.

Na drugim miejscu w Dąbkach stanęli najmłodsi zawodnicy Roszady – drużyna do lat 10 lat w składzie: kpt. Tymoteusz Myszuk, Amadeusz Zyber-Moszak, Jakub Janowicz i Houcine Baccari. Przegrali tylko jeden mecz z drużyną Mistrza Polski LWKS Złote Piony Bielawa, trzecie miejsce zajęła drużyna UKS Mazovia Mińsk Mazowiecki.
Miłą niespodziankę sprawiły najmłodsze zawodniczki klubu z Lipna, które debiutowały w zawodach. Dziewczynki do 10 lat – kpt. Aleksandra Walkowska i Zuzanna Ruta zdobyły brązowy medal. Wygrały dwie bardzo silne drużyny z OKS Sokół Wrocław.
W klasyfikacji medalowej Drużynowych Mistrzostw Polski w warcabach 100-polowych zawodnicy Roszady Lipno zajęli pierwsze miejsce. (opr.han/fot. UKS Roszada)

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: