Mikołajki z baśniami braci Grimm

Każdego roku 6 grudnia jest obchodzony w Szkole Podstawowej w Goniembicach wesoło i radośnie. W tym roku dodatkowo uczciliśmy 200 rocznicę pierwszego wydania „Baśni braci Grimm” organizując quizy „Mikołajki z braćmi Grimm”. Dzieci przyszły do szkoły przebrane za postacie z baśni i brały udział w konkursach: plastycznym, wiedzy, zręcznościowym oraz na najciekawsze przebranie. Niezmiernie nam było miło, że przedszkolacy z oddziału w Goniembicach bawili się wraz z nami i wzięli udział w konkursie plastycznym. Wszyscy, zarówno dorośli jak i dzieci świetnie się bawili od samego rana aż do godziny 13.00. Podczas konkurencji zręcznościowych dzieci zaprosiły do drużyn dodatkowych zawodników w osobach Pani Dyrektor Tamary Kaczmarek, Pana Andrzeja Michalskiego, Panie Borowczyk, Pomykała i Radoń. Jak widać na zdjęciach wszyscy z jednakowym zaangażowaniem walczyli o cenne punkty. Mimo iż czas minął na zabawach wiele wszyscy się nauczyliśmy, przypominając sobie najbardziej znane baśnie braci Grimm oraz podstawowe informacje o Wilhelmie i Jacobie Grimm. Dziękujemy Radzie Rodziców i innym darczyńcom za nagrody i słodycze, a wszystkim za wspaniałą zabawę i zachęcamy do czytania wciąż aktualnych baśni braci Grimm.

nauczyciel- bibliotekarz
Katarzyna Stachowiak
nauczyciel j. polskiego
Mirosława Klecha

Mikołajki Goniembice 2012, foto:K.Stachowiak - na www.gminalipno.pl
Mikołajki Goniembice 2012, foto:K.Stachowiak - na www.gminalipno.pl
Mikołajki Goniembice 2012, foto:K.Stachowiak - na www.gminalipno.pl
Mikołajki Goniembice 2012, foto:K.Stachowiak - na www.gminalipno.pl
Mikołajki Goniembice 2012, foto:K.Stachowiak - na www.gminalipno.pl
Mikołajki Goniembice 2012, foto:K.Stachowiak - na www.gminalipno.pl
Mikołajki Goniembice 2012, foto:K.Stachowiak - na www.gminalipno.pl
Mikołajki Goniembice 2012, foto:K.Stachowiak - na www.gminalipno.pl
Mikołajki Goniembice 2012, foto:K.Stachowiak - na www.gminalipno.pl
Mikołajki Goniembice 2012, foto:K.Stachowiak - na www.gminalipno.pl
Mikołajki Goniembice 2012, foto:K.Stachowiak - na www.gminalipno.pl
Mikołajki Goniembice 2012, foto:K.Stachowiak - na www.gminalipno.pl
Mikołajki Goniembice 2012, foto:K.Stachowiak - na www.gminalipno.pl
Mikołajki Goniembice 2012, foto:K.Stachowiak - na www.gminalipno.pl
Mikołajki Goniembice 2012, foto:K.Stachowiak - na www.gminalipno.pl
Mikołajki Goniembice 2012, foto:K.Stachowiak - na www.gminalipno.pl
Mikołajki Goniembice 2012, foto:K.Stachowiak - na www.gminalipno.pl
Mikołajki Goniembice 2012, foto:K.Stachowiak - na www.gminalipno.pl
Mikołajki Goniembice 2012, foto:K.Stachowiak - na www.gminalipno.pl
Mikołajki Goniembice 2012, foto:K.Stachowiak - na www.gminalipno.pl
Mikołajki Goniembice 2012, foto:K.Stachowiak - na www.gminalipno.pl

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: