Mikołaj przyszedł do Wilkowic

Do Wilkowice w niedzielę 8 grudnia zawitał Mikołaj.

Na zaproszenie sołtysa i organizatorów przybyło ponad 150 dzieci. Dla wszystkich przygotowano atrakcję jakimi były: pieczenie pierników z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich, tworzenie kartek świątecznych przy stanowisku prowadzonym przez panią  bibliotekarkę, czy też tworzenie ozdób choinkowych i przystrojenie choinki, nad czym czuwały panie z przedszkola i pani dyrektor szkoły. Dla chłopaków pedagodzy szkolni zorganizowali mecze unihokeja. Zabawa była przednia, a chętni mogli wyśpiewywać kolędy i piosenki do św. Mikołaja korzystając z nowo zakupionego sprzętu pozyskanego przy współudziale środków z Urzędu Marszałkowskiego.

Mikołaju przyjdź do nas.

bo prezentów jest już czas

dzyń dzyń dzyń …

Pada, pada biały śnieg

słychać sanie, dzwonków dźwięk

dzyń dzyń dzyń …

Serdeczne podziękowanie składamy sponsorom i wszystkim, którzy pomogli zorganizować imprezę Mikołajkową.

Jeśli posiadasz zdjęcia i chcesz się nimi podzielić napisz: gminalipno@gmail.com

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: