Mieszkańcy Wilkowic protestują.

Mieszkańcy Wilkowic protestują przeciwko zmianom w kursowaniu autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Lesznie. Chodzi o linię nr 4, która od 1 lutego nie będzie jeździć ulicą Święciechowską.

materiał leszno24.pl

Od nowego miesiąca autobus linii 4 będzie kończył swój kurs w Wilkowicach przy Domu Strażaka. Nie pojedzie dalej ulicą Święciechowską. To oburza mieszkańców wsi. Napisali protest, pod którym podpisało się 146 osób.

Mieszkańcy tłumaczą, że dwa lata temu przy Święciechowskiej powstały 3 przystanki i pętla, specjalnie dla tego autobusu. A teraz autobus tamtędy nie pojedzie. Ulica Święciechowska jest bardzo długa, więc ludzie chcący dojść na przystanek przy Domu Strażaka, będą mieli do pokonania pieszo niemałą trasę.

Dyskusja o linii nr 4 toczyła się na wczorajszej sesji Rady Gminy. Radni chcą, aby wójt Jacek Karmiński spotkał się z dyrektorem MZK i aby jeszcze raz przeanalizować sprawę. MZK będzie jeździć autobsami linii nr 4 na ul. Święciechowską, ale pod warunkiem że gmina miesięcznie zapłaci za to 2000 zł.

– Jeśli radni decydują, że mamy płacić te pieniędze, będziemy to robić – mówił wójt na sesji.

Dziś ma spotkać się z dyrektorem MZK. Nie wiadomo, czy sprawę uda się odkręcić, bo MZK rozwiesiły już po wsi informacje o zmianie kursów. Nowy rozkład jazdy linii nr 4 jest dostępny w internecie. Zobacz tutaj. 

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany