W portalu leszno24.pl zamieszczono taki oto materiał:

Dzikie wysypiska śmieci to problem wszystkich samorządów. W gminie Lipno znaleziono na to sposób.

O nielegalnym składowisku odpadów pod lasem w Mórkowie pisaliśmy na łamach Gazety „ABC”. Najczęściej podrzucano tam różne materiały budowlane: cegły, gruz i kamienie. Mariusz Homski, wójt gminy postanowił coś z tym zrobić. Współnie z Aleksandrem Szturo, byłym sołtysem wsi Wilkowice wymyślili, że można wykorzystać je do utwardzenia lokalnych dróg.

Na początku poinformowano mieszkańców o utworzeniu na nieużytkach – działce wiejskiej – miejsca do składowania pozostałości budowlanych. Przewieziono tam też gruz z wysypiska w Mórkowie. W ciągu kilku miesięcy uzbierało się tego ponad 1000 ton. W sobotę rozpoczęło się rozdrabnianie zwiezionych tutaj cegieł, betonowej kostki, kamieni a nawet starych nagrobków. Mielenie gruzowiska wykonuje firma LATANOWICZ. Pozyskany materiał wykorzystany będzie do utwardzenia kilku lokalnych dróg.

Do tego materiału dorzucono kilka zdjęć na których można zobaczyć jak panowie radni Szturo (ten z aparatem), Fedyk, oraz wójt Homski osobiście nadzorują prawidłowe mielenie gruzu. I dobrze. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie inaczej, bo w ubiegłym roku mieszkańcy skarżyli się na jakość gruzu wysypanego na drogi.

Tu zdjęcie z ul. Nowej w Lipie rok 2011.

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Brak odpowiedzi

 1. gosc

  Pewnie, lepiej mieć to w du,,e niż coś robić – jak poprzednik. Może szanowna gminalipno.pl asfalt połozy.

  Odpowiedz
  • aTomek

   coś tzn co?? nie mieszkasz na Nowej i nie musiałeś odwiedzać wulkanizatora 3 razy po tej „naprawie” drogi więc morda w kubeł!! jeżeli robić coś to tylko dobrze albo wcale!!! NIEUDOLNA WŁADZA NIE UDOLNIE ROBI DROGI!!!

   Odpowiedz
 2. Nowa

  a na osiedlu w Gronówku co jest, chyba każdy już wymieniał oponę po jeździe po gruzie. Zapytajcie mieszkańców.

  Odpowiedz
  • aTomek

   o jaką kulturę chodzi?? tą od Sz(…) który bluzga i pokazuje palcem czy ta zakłamaną od oskarżonego Mariusza H.??
   a tak wg jeżeli uraziłem to przepraszam

   Odpowiedz
  • nie bluzgać

   Pan Tomek „bluzgając” nie jest chamem, inni – jego zdaniem są… Hmm, ciekawe

   Odpowiedz
 3. steve dollarhyde

  Nie wiem jak można chwalić się mieleniem gruzu. W większości gmin to robią i wykorzystują jako podbudowę do budowy dróg lokalnych czy dojazdowych. Niestety Chodorowski był słabym wójtem, a Homski jest jeszcze słabszy. Pewnie dlatego społeczeństwo go wybrało, bo myśłało, że będzie lepiej. Homski już w 2002 roku w Święciechowie startował na wójta. Przegrał z kretesem z Mielcarkiem. Cztery lata temu w Lipnie już było blisko, a w 2010r. wygrał. Po roku sprawowania władzy duet Homski-Szulczyk jest najbardziej krytykowany w powiecie leszczyńskim. Kiedy społeczeństwo tej gminy się obudzi i zrobi porządek z tymi ludźmi. Panią sekretarz wykończyli, panią dyrektor ze szkoły w Lipnie to samo. Wywalili wielu dobrych pracowników. Jak długo będzie to trwało ?

  Odpowiedz
 4. do steve....

  Dlaczego zaraz wykończyli?Panie są słabowitego zdrowia więc muszą się leczyć u psychiatry.Polecam sanatorium w Kościanie,bo z żółtymi papierami-jak się u was doczytałam-jest wójt, więc dogada się z koleżankami „po fachu.A dalej-czy osoba lecząca się pół roku u psychiatry może bezpiecznie uczyć moje dzieci?Czy da radę jedna:prowadzić szkołę, druga:prowadzić gminę?Zastanówmy się wspólnie nad tymi ważnymi sprawami.Może ktoś poda salomonowy wyrok.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany