– Pomyślałam sobie, że nakrętki to dobre rozwiązanie. Nie wymaga od ludzi dzielenia się swoimi pieniędzmi… materiał panorama.media.pl

Chcielibyśmy, aby Zuzia miała rowerek. Zabawkę, która każdemu z nas chyba nieodłącznie kojarzy się z radosnym dzieciństwem. W przypadku naszej córeczki miałby on podwójne znaczenie. Dawałby nie tylko relaks i przyjemność, ale byłby też formą ćwiczeń. Pomysł jego zakupu podpowiedziała mi rehabilitantka, która opiekuje się Zuzią – mówi Patrycja Biała z Klonówca.

Zuzia ma pięć lat, niedawno świętowała kolejne urodziny. Przyszła na świat w 29. tygodniu ciąży. Ważyła jedynie 1400 gramów. Niestety, urodziła się z długą listą chorób. Lekarze zapowiedzieli rodzicom, że jeśli ich córka w ogóle przeżyje to będzie cud. I ten cud się stał, choć codzienna rzeczywistość często cudowna już nie jest.

Zuzia ma wodogłowie, dziecięce porażenie mózgowe i wzmożone napięcie mięśniowe. Przeszła już trzy operacje wstawienia zastawki do komór mózgowych, a przed nią kolejne, bo trzeba je odpowiednio dostosowywać, jak będzie rosła. Kardiolog stwierdził u niej niedomykalność zastawki trójdzielnej. Okulista zdiagnozował zanik nerwu wzrokowego w części skroniowej lewego oka.

Mariusz, tata Zuzi, jest jedynym żywicielem rodziny. Patrycja zrezygnowała z pracy, aby opiekować się córką. Niemal wszystkie swoje środki przeznaczają na rehabilitację dziewczynki. Chcąc zafundować Zuzi jakąś ekstra niespodziankę muszą prosić o wsparcie.

– Pomyślałam sobie, że nakrętki to dobre rozwiązanie. Nie wymaga od ludzi dzielenia się swoimi pieniędzmi, a jedynie tym, co im zbywa, tym, co by wyrzucili – zwierza się Patrycja Biała. – To nic nie kosztuje, a nam może pomóc.

Osoby które chciałby pomóc dziewczynce mogą zawozić nakrętki do sklepu spożywczego w  Klonówcu lub skontaktować się z mamą dziewczynki pod numerem 661 917 331. (mach)

Więcej: http://panorama.media.pl/content/view/438206/#ixzz24v3HMpDu

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: