Majówka jak ją spędzić

Jak spędzić ten wolny czas, długiego majowego weekendu.

Redakcja gazety „ABC” wyznaczył ponad 30 kilometrową trasę, która powiedzie asfaltowymi drogami w zachodnie okolice Regionu Leszczyńskiego.

materiał rowerowe-leszno.pl

Majówka tradycyjnie wystartuje 1 maja o godz. 10 z leszczyńskiego rynku, następnie rowerzyści pojadą ul. Łaziebną, Al. Krasińskiego, przez wiadukt i dalej ul. Wolińską do Święciechowy. Następnie peleton przejedzie Piotrowice, Niechłód, Zbarzewo, Jezierzyce Kościelne, Gołanice, ponownie przez Święciechowę by zakończyć rajd na terenie lotniska.


W Lipnie na Orliku, rozegrany zostanie Turniej Piłki Ręcznej Mężczyzn. Rywalizacja rozpocznie się o godz.10.00


Obchody Święta 3 maja – Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie zaprasza na mszę św. o 11.30 do kaplicy św. Jadwigi na wspólny program przygotowany przez GOK i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.


Muzeum Rolnictwa i Młynarstwa w Osiecznej zaprasza również na majówkę do Osiecznej. To wiatrakowy raj, gdzie można w spokoju zachwycać się naturą i zabytkami techniki. Po zwiedzeniu ekspozycji w wiatrakach, można napić się kawy i spróbować ciasta młynarza

Poniżej zobacz co przygotowało miasto Leszno
[embedsite src=”http://leszno.pl/index.php?od=1&do=5&m=5&r=2013&pw=KS” width=”100%” height=”200%”]

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany