Mają pomysł na park w Lipnie

We wrześniu 2012 mieszkańcy Lipna wyasygnowali z budżetu sołectwa środki na opracowanie koncepcji rewitalizacji części Parku w Lipnie. Dziś możemy zobaczyć, jak może w przyszłości wyglądać park w Lipnie.

Park w Lipnie od dawna wymaga uporządkowania, gdyż jest on przede wszystkim wizytówką gminy Lipno, chociażby ze względu na jego położenie. Co roku odbywają się tam lokalne imprezy, jak Dożynki, czy Święto Pieczonego Ziemniaka. Mieszkańcy postanowili zaradzić problemowi i zdecydowali się na przygotowanie koncepcji rewitalizacji parku. Wg zapowiedzi wójta Karmińskiego, gmina będzie czynić starania, aby w nowej perspektywie budżetowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020 pozyskać środki na realizację przedstawionej koncepcji.

Poniżej projekt wykonany przez Biuro Projektów Architektonicznych FORMAT Joanna Włodarz-Jakubowska z Gostynia.

Źródło: lipno.pl

rewitalizacja parku w Lipnie. Źródło: lipno.pl