List czytelnika gminalipno.pl do kandydata Czesława Fedyka

A miało być tak spokojnie i merytorycznie. Pan Fedyk oburzał się kiedy pan Karmiński mówił że spodziewa się kampanii ostrej. Wyszło jak zawsze.Zaczęło się już dawno od tekstów prezentowanych na stronie twojagminalipno.pl. Szumny slogan na stronie głosi:

„Strona powstała jako pewien protest przeciwko częstemu przekłamywaniu prawdy o gminie Lipno w leszczyńskich mediach oraz o zdarzeniach które ostatnio miały tu miejsce oraz wydarzenia aktualne.”

Oczywiście chodzi nie o przekładmywanie czegokolwiek tylko o prawdę. Ona zaś okazuje się być zbyt bolesna dla pana Fedyka i jego współplemieńców. Autorzy bloga apirują do bycia niezależnym źródłem informacji dla mieszkańców gminy. Tylko dlaczego owe „informacje” mają postać obrzydliwych propagandowych paszkwili rodem z epoki PRL. Fakty przedstawiane są w jakby w strasznym, krzywym zwierciadle z którym PRAWDA nie ma nic wspólnego, a dziesiątki wulgarnych porównań i epitetów uderzają w godność tych mieszkańców gminy którzy ośmielili się wejść w drogę tajemniczego ADMINA. Chciałbym się przyjrzeć bliżej tej ciekawj postaci. Mieliśmy już kiedyś w gminie skrytego pisarczyka, który podpisywał się Stefan Knapik (Wieści Gminy Lipno). Był on autorem skrytym do tego stopnia, że okazało się że nie istnieje. Możliwe zatem, że to pan Stefan postanowił rozpocząć znów mrówczą pracę rozsiewania informacji półprawdziwych oraz bzdur totalnych. Zamiłowanie do pisania w naszej gminie kojarzy się ewidentnie z panem Hofmańskim. Co by o nim nie mówić to jest osobą wykształconą i obeznaną z językiem polskim, ale to nie on, bo teksty na blogu nie grzeszą ani błyskotliwością, ani poprawnością stylistyczną. Któż jest tym wieszczem? Jedna rzecz rzuca się w oczy. Większość tekstów jest pisana przez tą samą osobę, a jedynie podpisywana różnymi pseudonimami. Autor czasami stara się stosować zmyłki ale mnogość elementów charakterystycznych i zarazem wspólnych pozwala sądzić, że jest tak jak mówię. Bez ogródek powiem, że stawiam na pana Fedyka. Tylko po co te szopki z panem Sylwestrem P., Adminem itp. Podejrzewam, że po to ażeby pokazać siłę i poparcie. Moim zdaniem pułapka się nie udała. Ci nieliczni mieszkańcy, którzy zaglądają na stronę mają pewnie podobne przypuszczenia. Sam pan Fedyk w jednym z wywiadów powiedział, że on „POWIEDZMY nie wie” kto jest administratorem. Nie mam więcej pytań.

Przejdźmy do kampanii i „merytorycznego dialogu” który zaserwowała nam ekipa pana Fedyka, a wyglądają one mniej więcej tak:
sołtysi poparli Karmińskiego
Karmiński zrobi wiatraki
Karmiński podniósł sołtysom diety
Karmiński źle mówi o traktorze
Karmiński nie naprawił drogi
Karmiński ZŁY!!!
WIATRAKI!!!!!

Niestety panie Fedyk, tak to w skrócie wygląda. Nie zwrócił pan jedynie uwagi na fakt, że:
na poparcie trzeba sobie zasłużyć i pana zazdrość tego nie zmieni, już chyba PAN jest bardziej przychylny wiatrakom niż Karmiński. Nie mówię nawet o fakcie, że nazwał się pan ich Ojcem Chrzestnym. Wysokość diet sołtysów jest zależna ode decyzji Rady Gminy, której to PAN jest przewodniczącym naprawę drogi w Lipnie uniemożliwił Pan i radni z pana wesołej drużyny.

W akcie desperacji widzę, że zaangażował Pan nawet siły polityczne PISu. Na elka.pl oraz na stronie „admina” widnieją reklamy spotkania nt. Wiatraków. To zapewne jest tym WIELKIM DZIAŁEM wytoczonym na sam koniec kampanii, chyba że ma pan jeszcze jakieś sztuczki w rękawie. Powiem szczerze, nie spodziewałem się że taki bezpartyjny człowiek jak pan musiał asekurować się PISem. Może chce pan trafić w ich elektorat. Ciężko powiedzieć. Może adekwatne byłoby powiedzienie „tonący brzytwy się chwyta”… Wszak nie tak dawno ukazał się „artykÓł” pt. Medialny obiektywizm w którym zgodnie z mottem strony krytykowane są media. A teraz w tych złych mediach, które źle piszą wykupuje się reklamę w formie artukułu sponsorowanego.

Napisałem tutaj wiele przypuszczeń ale chciałbym że odpowiedział pan na swojej stronie (obojętnie której) na kilka pytań. Nie odpowiada pan na maile (na pewno pan zaprzeczy) a pytania prezentowane na pana stronie chyba sam pan pisze.
Pytam:
czy kiedykolwiek współpracował pan z organami bezpieczeństwa PRL (jak SB, UB, lub innymi)?
czy posiada pan działkę na której ma stanąć wiatrak i to jest powodem pana wahania w ich sprawie?
czy nadal uważa pan że wójt lub radny może swobodnie interpretować prawo tak jak mu wygodniej?
czy zna pan osoby, które rozprowadzały fałszywe obwieszczenie wójta?

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

4 komentarze

 1. do Czytelnika

  Czytelniku, gratuluję trafności osądu i kultury słowa. Tego nigdy nie doświadczymy ze strony twojagminalipno.pl. Poczuję się zaszczycona, jeśli będzie mi wolno powiedzieć, że podpisuję się pod Twoimi słowami obiema rękami. Pozdrawiam…
  Tylko pan Jacek Karmiński!!!

  Odpowiedz
 2. Baca

  Do CZYTELNIKA 🙂

  Trafiłeś w samo serce, szkoda tylko, że nie osikowym kołkiem. Jeśli pozwolisz podpisze sie też pod Twoim listem? Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
 3. Mieszkaniec Wilkowic

  Przewodniczący Rady Gminy Lipno p. Czesław Fedyk – kandydat na stanowisko wójta – na swoich spotkaniach wyborczych (i nie tylko) nawołuje do wzajemnego szacunku i „miłości”.
  Jest to bardzo szlachetne.
  Ale ja się pytam: czy za tym idą czyny ze strony Fedyka i jego otoczenia?
  Wystarczy poczytać teksty (nie komentarze bo tam nie można zamieszczać komentarzy) zamieszczane na stronach Fedyka i stronach zaprzyjaźnionych – tylko krytyka, obrażanie i mowa nienawiści. Zaden tekst nie ma wymowy pozytywnej. Jak pojawiają się wiadomości pozytywne to i tak musi znależć się zdanie atakujące opzycję w radzie czy też wójta Jacka Karmińskiego.
  I właśnie Wójta Gminy Lipno p. Jacka Karmińskiego. Bo jest wójtem – co prawda, że pełniącym obowiązki wójta ale jest wójtem.
  Każdy pełniący obowiązki kierownika czy prezesa jest kierownikiem czy prezesem.
  Panie Przewodniczący – czy zdarzyło się Panu powiedzieć publicznie do p. Jacka Karmińskiego, czy też o p. Jacku Karmińskim: Panie Wójcie.
  Otóż nie. Przez tyle miesięcy współpracy nigdy nie używał Pan, wobec p. Jacka Karmińskiego, słów „Pan Wójt” tylko „pełniący obowiązki”. Nie może to Panu przejść przez gardło?
  Jak Pan może pogodzić swoje nawoływanie do wzajemnego szacunku i „miłości” z takim traktowaniem swojego najbliższego współpracownika (Wójt i Przewodniczący Rady pracują razem dla dobra Gminy) – dotyczy to także innych osób.
  Dla mnie jest to rozdwojenie jaźni – mówię jedno a robię co innego. To nazywa się: manipulacja i oszukiwanie ludzi.
  16 grudnia mieszkańcy dokonają wyboru i zdecydują, czy uwierzyli w Pańską „szczerość” wzajemnego szacunku.

  Odpowiedz
 4. qwerty

  Niech Czesław Fedyk jak jest tak czysty niech poda swoje zeznanie lustracyjne. To co mi jest wiadome to był takim TW co znaczy tajnym współpracownikiem SB (Służ Bezpieczeństwa). Mam nadzieję, że wypowie się na ten temat 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: