Lipno: z posłami o elektrowniach

W poniedziałek po raz kolejny rozgorzeje w Lipnie dyskusja na temat budowy elektrowni wiatrowych.
Z mieszkańcami spotka się m.in. posłanka Anna Zalewska, przewodnicząca parlamentarnego zespołu ds. energii wiatrowej przyjaznej ludziom i środowisku.
    Spotkanie z mieszkańcami organizuje poseł PiS Jan Dziedziczak. Zaprosił na nie posłankę Annę Zalewską, przewodnicząca parlamentarnego zespołu ds. energii wiatrowej przyjaznej ludziom i środowisku. Zespół ten w tym roku powołali parlamentarzyści PiS-u.
    – Istotnym zadaniem zespołu jest pomoc mieszkańcom, protestującym przeciwko zbyt bliskiemu lokowaniu farm wiatrowych od ich domów. Posłowie będący członkami zespołu deklarują swoją pomoc i chęć monitorowania inwestycji budowy elektrowni wiatrowych – tłumaczy posłanka Zalewska.
   Jedną z gmin z wiatrakami w krajobrazie miało być Lipno. Mieszkańcy w referendum powiedzieli ,,nie’’ elektrowniom wiatrowym, ale część niepokoi się czy to wystarczy, że temat nie odżyje w przyszłości?  Być może budżet samorządu zostanie narażony na konieczność wypłaty odszkodowań dla niedoszłego inwestora?
   Spotkanie odbędzie się 10 grudnia o godz. 17 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie. (ram)

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Jedna odpowiedź

  1. Wiatraki Fedyka

    Fedyk kolejny raz zmienia zdanie.
    Sam powiedział, że chodzi o odległość wiatraków od zabudowań.
    Dzisiaj wykorzystuje dla osiągnięcia swoich pokrętnych zamierzeń posłów.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: