Kto używał soli drogowej jako spożywczej?

W lutym 2012r. wybuchła w Polsce tzw. afera solna. Dziennikarze programu „Uwaga” w TVN wykryli, że kilka firm sprzedawało producentom żywności sól drogową jako spożywczą. Główny inspektor sanitarny dopiero po roku ujawnił listę firm, które używały skażonej soli.

Wg Fundacji PRO-TEST na terenie gminy Lipno, firma, która używała soli drogowej jako spożywczej to Piekarnia-Ciastkarnia KOLAN, z siedzibą w Lipnie. Jak informuje właściciel Piekarni – firma posiada stosowne atesty, potwierdzające legalność nabytej soli spożywczej. Sanepid rzeczywiście zabezpieczył partie soli spożywczej, ale nie znamy wyników kontroli. O publikacji firma dowiedziała się od gminalipno.pl

Na terenie Leszna Fundacja podaje dodatkowo: TESCO, Piekarnia Gabryel (Nowy Rynek), Piekarnia GA-JA (55 Pułku Piechoty),

Ważnym jest też informacja Głównego Inspektora Sanitarnego, twierdząca że producenci kupowali sól oznaczoną jako spożywczą i zakupów dokonywali w dobrej wierze.

poniżej materiał www.mowimyjak.pl; pro-test.pl

Listę firm używających soli drogowej jako spożywczej opublikowała Fundacja Pro-Test, zajmująca się testowaniem produktów. Lista jest efektem ok 30 tys. kontroli przeprowadzonych przez sanepid po ujawnieniu afery. W lutym 2013 r. po wygranym procesie z Główną Inspekcją Sanitarną listę otrzymał też dziennik „Metro”, ale nie opublikował jej, stwierdzając, że produktów z solą przemysłową dawno nie ma już na rynku.

Czy sól przemysłowa w żywności była szkodliwa?

Razem z listą firm Fundacja Pro-test opublikowała też pismo głównego inspektora sanitarnego Marka Posobkiewicza, który twierdzi, że firmy kupowały sól przemysłową (wypadową) oznaczoną jako spożywczą w dobrej wierze.

Sól spożywcza różni się od wypadowej większą zawartością chlorku sodu, mniejszą zawartością wody, znacząco mniejszą zawartością siarczanu (VI) sodu oraz większą zawartością substancji przeciwzbrylającej. Generalny inspektor podkreślił, że w wyniku przeprowadzonych w toku śledztwa badań „potwierdzony został brak bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia ludzi związany z ewentualnym spożyciem środków spożywczych wyprodukowanych z użyciem soli wypadowej”.

„Nielegalne wykorzystanie soli przemysłowej przy produkcji środków spożywczych należy traktować przede wszystkim w kontekście przestępstwa gospodarczego, a nie sanitarno-epidemiologicznego” – podsumował GIS. Przypomnijmy – firmy fałszujące sól zarabiały na tym ponad 250 zł na tonie – rocznie ich dodatkowe zyski sięgały kilka milionów złotych.

Wspomniana lista nie obejmuje jednak producentów m.in. wyrobów mięsnych, mleczarskich i przetwórstwa rybnego, których kontrola leży w kompetencji Głównego Inspektoratu Weterynarii. Na wniosek Fundacji Pro-Test w sprawie ujawnienia informacji publicznej GIW nie udostępnił bowiem listy producentów, u których stwierdzono sól wypadową. W związku z tym Fundacja Pro-Test skieruje przeciwko GIW sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego o ujawnienie tej listy, ponieważ nadrzędnym prawem konsumentów jest prawo do informacji.

tutaj zobaczysz mapę z listą firm, gdzie używano soli wypadkowej jako soli spożywczej [kliknij]

Pismo Głównego Inspektora Sanitarnego  ikona_dokument
Lista firm  ikona_dokument

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: