Niecodzienny amator damskiej bielizny schwytany

materiał elka.pl

Kradł majtki ze sznurka

Policjanci z rewiru dzielnicowych w Lipnie ustalili kto stoi za wiosennymi kradzieżami damskiej bielizny. To osiemnastoletni mieszkaniec tej gminy. Nie wiadomo jednak po co młody mężczyzna zabierał suszące się przed domami majtki. Ukradł 40 sztuk o łącznej wartości 360 zł. Wszystkie wróciły do pokrzywdzonych pań.
Majtki znikały w maju i w czerwcu. Amator damskiej bielizny kradł je ze sznurków rozwieszonych przed domami. – Zabierał wszystkie jakie wisiały, w różnych kolorach i fasonach – powiedział Dawid Marciniak, rzecznik KMP w Lesznie. – Przez dłuższy czas złodziej pozostawał bezkarny. Ostatecznie rzetelna praca, świetne rozpoznanie terenu oraz dobry kontakt ze społecznością lokalną doprowadziły do zatrzymania złodzieja – dodał Marciniak.

Policja skierowała do sądu wniosek o ukaranie sprawcy. Kodeks karny przewiduje za to karę aresztu od 5 do 30 dni, ograniczenia wolności – czyli nakaz wykonywania prac społecznych lub grzywnę do 5000 złotych. (emi)

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: