Kolędnicy w Goniembicach

W sobotę oraz na Mszy św o godz. 11 w Uroczystość Objawienia Pańskiego nasza świątynia rozbrzmiewała pięknym śpiewem kolęd i pastorałek.

W sobotę gościliśmy dzieci z zespołu działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie.Dzieci przygotował instruktor i dyrygent Pan Damian Ziegler. Mogliśmy wysłuchać nowoczesnych pastorałek jak również tradycyjnych polskich kolęd. Dzieci zaprezentowały się wspaniale, za co otrzymały gromkie brawa.

W poniedziałek na Mszy św. o godz. 11 gościliśmy chór „Rapsodia” działający przy GOK Lipno, a prowadzony również przez Pana Damiana. Chórzyści zaśpiewali podczas Mszy św. jak również bezpośrednio po niej wiele kolęd i pastorałek, zarówno w języku polskim jak i po łacinie. Za wysiłek jaki włożyli w przygotowanie koncertu otrzymali brawa, które poskutkowały bisem. Bardzo nam było miło gościć tych niezwykłych „kolędników” i mam nadzieję, że w przyszłym roku również do nas zawitają.

 

Katarzyna Stachowiak

foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: