Kolarski weekend

Pod znakiem dwóch kółek upłynął ubiegły weekend. Co prawda nie na terenie naszej gminy, ale mieszkańcy gminy odnosili na rowerach znaczne sukcesy.

W Suchym Lesie w maratonie Grand Prix Wielkopolski ponad 400 kolarzy ścigało się na dystansie 40 kilometrowym. Ogromnym skucesem jest wynik Przemka Rozwalki z Like Team (Goniembice), który wjechał 3 na metę ustępując jedynie Wojciechowi Wiktorowi i Borysowi Góralowi.

foto: xc-mtb

Wśród kobiet na dystansie MINI (40km) triumfowała Marta Rozwalka Like Team- siostra Przemka i to ona otrzymała puchar i złoty medal. Druga w swojej kategorii K2 była Kamila Bródka również z Like Team

foto: rowerowe leszno

Gminę Lipno reprezentowali również Daniel, Krystian i Zbigniew Rozwalka, Dominik Haniszewski, Kamila Bródka, Maciej Wolnik

Tu zapoznasz się ze szczegółowymi wynikami [kliknij], tu zobaczysz fotorelację [rowerowe-leszno]

 


Innym rowerowym akcentem w którym zmagali się mieszkańcy gminy Lipno jest Uphill Race Śnieżka. 382 zawodników wspinało się rowerami na Śnieżkę najwyższy szczyt Sudetów. „Nie ma wyższej góry na którą można wjechać rowerem, bez zsiadania z niego. Raz do roku przychodzi ten moment kiedy możesz spróbować swoich umiejętności na tej trudnej ale mającej niepowtarzalny urok imprezie mtb. To szansa zdobycia najwyższego szczytu Sudetów na rowerze. To nielada wyzwanie dla ludzi i sprzętu” – piszą organizatorzy promujący wydarzenie.

Sukcesem zakończył swój podjazd Mikołaj Konieczny, zajmując 27 miejsce w kategorii OPEN i 3 miejsce w kategorii M1. Na szycie znalazł się po uplywie 1.07:24. Należy dodać że Mikołaj był najmłodszym uczestnikiem imprezy.

foto: facebook

pozostali śmiałkowie reprezentujący Gminę Lipno to:
36. Sobański Marcin
110. Czecholiński Paweł
S49. Woziński Artur
sprawdź jak jechali inni zawodnicy [kliknij]

foto: Robert Konieczny
foto: Robert Konieczny
foto: Robert Konieczny
foto: Robert Konieczny
foto: Robert Konieczny
foto: Robert Konieczny
foto: Robert Konieczny

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: