Radny Lipna Andrzej Klecha zarzuca p.o. wójta Jackowi Karmińskiemu niegospodarność.

materiał elka.pl

Radny Lipna Andrzej Klecha zarzuca p.o. wójta Jackowi Karmińskiemu niegospodarność.

Chodzi o sprzedaż części parku w Lipnie pod rozbudowę stacji benzynowej. Zdaniem Klechy sprzedano ją zbyt tanio. Karmiński odpowiada, że zarzut jest kompletnie bezzasadny i motywowany walką polityczną.

Jak już informowaliśmy gmina Lipno sprzedała niespełna 500-metrowy fragment parku w Lipnie. Działka to niezadrzewiony rów, potrzebny właścicielowi stacji benzynowej do rozbudowy działalności. Gmina na transakcji zarobiła 22 tysiące złotych. Andrzej Klecha, przewodniczący komisji budżetowej Rady Gminy Lipno uważa, że zarobek ten był zbyt mały. Jego zdaniem właściciel stacji mógł – i co ważniejsze, chciał – zapłacić dwa razy tyle. -Trzykrotnie uczestniczyłem w spotkaniach z inwestorem, na których deklarował on kupno za o wiele wyższą kwotę – mówi Klecha – moim zdaniem pełniący obowiązki wójta wykazał się niegospodarnością. Radny przyznał, że do spotkań tych dochodziło za czasów, gdy włodarzem gminy był Mariusz Homski. Wtedy chodziło jednak o wiele większą część parku, na sprzedaż której nie chcieli zgodzić się mieszkańcy wsi.

-Z rozmowy z inwestorem wiem, że poprzednia władza próbowała wymusić na nim wykupienie większej części parku, niż on sam chciał – mówi p.o. wójta Jacek Karmiński. Na zarzuty radnego włodarz odpowiada, że postępował zgodnie z prawem. -Działka została wyceniona przez niezależnego rzeczoznawcę – mówi – cena wywoławcza była wyższa od tej wyceny. Karmiński dodaje, że zarzuty Klechy są niemerytoryczne, a ich jedyną motywacją jest polityka. Czyli zbliżające się wybory wójta, w których Karmiński startuje. (jad)

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

2 komentarze

  1. Mieszkaniec Wilkowic

    Można był zarobić więcej na sprzedaży?
    Oczywiście. Są przecież na terenie naszej Gminy (powinniśmy wspierać rodzimy biznes) biznesmeni, którzy są godni dać wyższe pieniądze niż Wójt uzyskał od CPN-u, np. prowadzący działalność gospodarczą radny Andrzej Klecha, radny Aleksander Szturo albo przewodniczący Czesław Fedyk. Chętnie by zapłacili więcej za działkę z rowem pomiędzy stacją benzynową a parkiem – na pewno by coś tam zorganizowali.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: