Rada GL odrzuciła wniosek wsi Lipno, o przyznanie funduszu sołeckiego na rok 2012.

Wg Klechy zgodnie z art.1 ust 3 środki muszą służyć poprawie warunków życia mieszkańców gminy, i być zgodne ze strategią rozwoju gminy. A:

1. sołectwo zaproponowało organizację Dożynek i festynów oraz wyjazd na wystawę i targi rolniczo-ogrodnicze. Wg radnego Klechy, wyjazd taki będzie służył wąskiej grupie mieszkańców co zamiast służyć integracji będzie służył dezintegracji mieszkańców sołectwa
  2. sołectwo zaproponowało budowę sanitariatów. Klecha – nie dołączono do wniosku kosztorysu. Ponadto wartość kosztorysu przedsięwzięcia dostarczonego 16 grudnia znacznie przewyższa wysokość środków z funduszu sołeckiego.
  3. Wniosek sołectwa Lipno budzi zbyt wiele kontrowersji mieszkańców sołectwa w Lipnie, który nie jest spójny ze strategią rozwoju Gminy (w szczególności budowa sanitariatów).

Radny Wolnik:

Całym sercem jestem za rewitalizacją parku, by odwiedzało go wiele ludzi. Uczyńmy ten park, żeby rodzina mogła tam pójść, aleje spacerowe by było gdzie spacerować, gdzie można będzie zorganizować imprezę plenerową. Zróbmy porządne szalety, zróbmy to porządnie by służyło to ludziom. Sołectwo już we wcześniejszych latach przeznaczyło na to środki, czemu mamy ich teraz tego pozbawiać?

Sołtys Laskowska:

Kosztorys jest inwestorski, dlatego jest taki duży. Mamy swoich pracowników, mieszkańcy zapewne też pomogą przy budowie tej inwestycji. Może jakieś lokalne firmy nam pomogą? To co już zgromadziliśmy i przeznaczymy w tym roku myślę, że nam starczą na sfinalizowanie szaletów. Park ma służyć nie tylko mieszkańcom wsi, ale ogólnie społeczności.

Radny Klecha jednak nie próżnuje i składa swoje propozycje:

– Dożynki i festyny za 2.000 zł (czyli po 1,47 na osobę, wieś zamieszkują 1374 osoby)

– rewitalizacja parku – 15.457,80

– na dezintegracyjne wyjazdy proponuje 1.300zł

– 5.000 zł na zakup sprzętu sportowego

– doposażenie salki strażackiej 1.500zł

– zakup kostki chodnikowej 2.000zł

Radny Hofmański:

Nie wszyscy mieszkańcy pochwalali pomysł szaletu. Tu nie obowiązuje zasada nieobecni nie maja racji. Częścią parku jest zainteresowana firma paliwowa. Pracownicy firmy będący mieszkańcami mówią, że jeśli firma paliwowa nie dostanie gruntu w parku, to pracownicy CPN stracą pracę. Ja wstrzymuje się od głosu.

Przed głosowaniem sołtys Laskowska dopowiada – część materiałów jest już zakupiona w kwocie 17.000 złotych – fundusze są na ten cel wykorzystane. Materiały leżą w piwnicy Urzędu Gminy – po co mają tam leżeć i niszczeć?

Przewodniczący Fedyk:

Zawsze je można wykorzystać. Sołectwo tak czy inaczej pieniędzy nie straci. Rewitalizacja będzie poczyniona.

Najsłuszniejszą puentę stawia moim zdaniem radny Spławski, posłuchaj:

4 komentarze

1. Anonim

Przepowiednia na 2012r.
    Oj wójcie i Vice wójcie przepowiednia głosi wojnę w gminie Lipno.

2. lipno

co do szaletów w parku moim zdaniem nie potrzebna inwestycja gdyż w parku odbywa się jedna impreza w całym roku to na nią można wypożyczyć toi-toie a tak staną się miejscem gdzie młodzież będzie miała okazję się ,,wyrzyc”. A co do sprzedaży kawałka parku moim zdanie super pomysł gmina pozyskała by trochę funduszy właśnie na renowacje parku.