Każda duża rodzina dostanie zniżki

– W styczniu wchodzi ogólnopolska Karta dużej rodziny.

To, co obiecał rząd i prezydent Bronisław Komorowski, właśnie się materializuje. Resort pracy ma już gotowy projekt aktów prawnych przesądzających o rozpoczęciu wydawania kart dla dużych rodzin w prawie 2,5 tys. gminach – ustaliła „Rzeczpospolita”.

Karty będą przysługiwać rodzicom wychowującym co najmniej troje dzieci. W czwartek odbędzie się w resorcie pracy ostatnie robocze spotkanie w tej sprawie. Jak ustaliła „Rzeczpospolita”, ma w nim wziąć udział wicepremier Elżbieta Bieńkowska, która angażuje się w ten projekt. Później uchwałę i rozporządzenie przyjmie rząd.

Jak wynika z projektów, do których dotarła gazeta, gabinet zamierza wprowadzić m.in. zniżki na PKP, bezpłatne wejścia do parków narodowych i rezerwatów przyrody, 50 proc. zniżki do Centralnych Ośrodków Sportu m.in. na imprezy widowiskowo-sportowe i zajęcia.

Prawdziwym przełomem i ulgą dla rodzin może jednak okazać się wejście do programu biznesu. „Firmy zidentyfikują klientów z dużych rodzin. To zachęci je, by udzielać zniżek” – mówi Łukasz Hardt, ekonomista z Uniwersytetu Warszawskiego.

PAP/Rzeczpospolita

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany